دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است

دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است

آفتاب نیوز :

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بر اساس هشدار دریایی سطح زرد سازمان هواشناسی برای 2 سامانه، از اواخر وقت امروز شنبه تا عصر یکشنبه، شاهد افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای بیش از 26 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین یک تا 1.5 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های مازندران و گلستان، در دریای خزر خواهیم بود که خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تور های صیادی، آسیب به شناور های سبک و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل را به دنبال دارد.

منع فعالیت های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناور های سبک، منع ورود و خروج کشتی ها به بنادر و منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه شده است.

همچنین به دنبال فعالیت سامانه دوم از بعدازظهر دوشنبه تا بعدازظهر سه شنبه، افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا 26 نات (باد جنوب غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر با تاکید بر مناطق ساحلی و جزایر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز را در بر می گیرد.

اختلال در تردد های دریایی، خطر غرق شدن شناگر ها و پاره شدن تور های صیادی و احتمال اختلال در فعالیت های شیلاتی و فعالیت های سکو های نفتی از جمله مخاطرات این شرایط جوی است.

منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، منع تردد های شناور های سبک، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکو های نفتی نیز در این مناطق ضروری است.

دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است"، کلیک کنید.