دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

امیرمسعود عابدین_ کراس اوور آواتر 07 EREV از چانگان، CATL و هواوی به عنوان رقیب مستقیم تسلا مدل Y رسماً در چین رونمایی شد. این خودرو که قبلاً که با نام آواتر 15 شناخته می شد، در سه ماهه سوم امسال وارد بازار خواهد شد.

آواتر اکنون دو مدل تمام الکتریکی 11 (SUV) و 12 (فست بک) دارد. این برند با جدیدترین خودروی خود جهت افزایش حجم فروش به بخش EREV منتقل می شود. خودروهای EREV دارای یک موتور برقی و یک موتور درون سوز هستند. موتور درون سوز نقشی مشابه یک ژنراتور را دارد و چرخ ها نیروی لازم برای حرکت را از موتور برقی دریافت می کنند.

دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

کراس اوور آواتر 07 که توسط نادر فقیه زاده، طراح ایرانی الاصل طراحی شده، از زبان طراحی Avatr 2.0 پیروی می کند. قسمت جلویی آن به لطف چراغ های دوتایی LED و چراغ های جلو که در سپر تعبیه شده اند، شبیه به آواتر 12 فست بک است. آواتر 07 همچنین دارای یک جلوپنجره فعال با نوشته آواتر است. این SUV همچنین دارای سنسور LiDAR در بالای سقف است. پیش از این گزارش شده بود که هواوی سنسور LiDAR را برای Avatr تامین می کند.

دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

به گزارش آژیراک، آواتر 07 همچنین از دوربین به جای آینه های سنتی، دستگیره های جمع شونده درب ها، ادوات خاکستری در قسمت پایین بدنه و دوربین های دید عقب استفاده می کند. در بخش عقب، آواتر 07 از دو چراغ عقب نازک و یک اسپویلر لبه ای استفاده می کند.

دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

ابعاد آواتر 07 4825/1980/1620 میلی متر با فاصله بین دو محور 2940 میلی متر است. این مدل کوچک ترین خودرو در بین محصولات آواتر است. بااین حال، هنوز هم از تسلا مدل Y بزرگ تر است. در داخل، آواتر 07 دارای پنج صندلی است. فضای داخلی آن اخیراً در تصاویر جاسوسی آشکار شده که با فست بک آواتر 12 شباهت دارد.

دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

آواتر 07 در دو نوع EREV و برقی در دسترس خواهد بود. محدوده قیمتی آن حدود 34,600 تا 48,400 دلار، معادل 2 میلیارد و 145 میلیون تا 3 میلیارد تومان مشخص شده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در آژیراک مراجعه کنید.

54322

دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستپخت 3 میلیاردی طراح ایرانی /عکس"، کلیک کنید.