دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد

دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری آژیراک استان سمنان، مجتبی اکبرپور گفت: اهالی روستای بق دامغان به یاد قدیم دورهم جمع شدند و با انجام بازی های محلی، یک شب نوروزی مفرح و پرنشاط را در روز پنجشنبه 2 فروردین ماه 1403 سپری کردند.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان به حال و هوای خاص دورهمی متفاوت مردمان روستای بق در دوم فروردین هرسال، اشاره کرد و افزود: در عصر ارتباطات و دنیای مجازی، زنده نگه داشتن سنت های قدیمی که ریشه در فرهنگ و تاریخ ما دارد در کنار ایجاد شادی و نشاط، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مجتبی اکبرپور گفت: این دورهمی با همخوانی دعای تحویل سال، شعرخوانی و اجرای موسیقی، نمایش طنز، اجرای مسابقات مختلف، اهدای جوایز، اجرای حنابندان سنتی و برنامه های متنوع و شاد دیگر همراه بود.

روستای بق که در اصطلاح به آن (بک) می گویند در فاصله 10 کیلومتری شهرستان دامغان و کنار جاده تهران – مشهد قرار دارد.

46

دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دورهمی نوروزی اهالی روستای بق دامغان برگزار شد"، کلیک کنید.