دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه باهنر برگزار شد

آژیراک/کرمان امروز سوم اردیبهشت ماه مراسم بزرگداشت روز معماری و بزرگداشت مرحوم سیدمحسن میرحیدر و دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

دکتر حسین اکبری فرد رییس دانشگاه شهید باهنر در این مراسم با اشاره به تشکیل بنیاد عام المنفعه دانشگاه اظهار کرد: مسیر دریافت کمک های خیران و هزینه آن در حوزه های موردنیاز بهتر است.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های شخصیتی مرحوم میرحیدر و تلاشش در آبادی دانشگاه باهنر و سایر نقاط کشور افزود: رد دست های مرحوم میرحیدر در نقاط مختلف کشور و دانشگاه شهید باهنر سال ها ماندگار است و او در کنار فعالیت حرفه ای در زمینه معماری، در کارهای خیرخواهانه و حمایت از ناشنوایان نیز حضور داشت و منشاء خیر و برکت حتی خارج از دانشگاه بود.

اکبری فرد با اشاره به درگذشت مرحوم میرحیدر در 15 شهریور 1400 گفت: همسر مرحوم میرحیدر سال گذشته همه دارایی شان را وقف دانشگاه شهید باهنر کردند.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان بیان کرد: جایزه میرحیدر در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به برگزیدگان رشته معماری اعطا می شود.

وی با اشاره به اینکه همسر مرحوم میرحیدر منزلشان در تهران و کرمان را به بنیاد عام المنفعه به منظور حمایت از جایزه میرحیدر اهدا کردند، افزود: نخستین دوره جایزه میرحیدر خرداد سال گذشته با حضور خانم رجبی نیا همسر مرحوم میرحیدر در دانشگاه شهید باهنر برگزار شد.

اکبری فرد با اشاره به اینکه قرار است کتابی درباره زندگی نامه مرحوم میرحیدر و همسرشان چاپ شود، تصریح کرد: موزه میرحیدر در دانشگاه شهید باهنر برپا شده است.

به گزارش آژیراک، دکتر صرفی رییس پژوهشکده فرهنگ اسلام و ایران دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این مراسم اظهار کرد: شاهکار مرحوم میرحیدر و همسرش پی ریزی اخلاق، ایثار، انسان دوستی و از خودگذشتگی است و اگر ما این روش و منش را داشته باشیم، مانند آنها خواهیم بود.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی همسر مرحوم میرحیدر و همسر مرحوم افضلی پور بیان کرد: شخصیت والای این دو بانو زیر سایه این دو مرد بزرگ قرار گرفته که باید به معرفی آنها بپردازیم.

دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه باهنر برگزار شد

پایان خبر آژیراک

دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه باهنر برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه باهنر برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین دوره جایزه معماری میرحیدر در دانشگاه باهنر برگزار شد"، کلیک کنید.