رادیو ارتش اسراییل: قاهره مخالف عملیات نظامی در رفح نیست

رادیو ارتش اسراییل: قاهره مخالف عملیات نظامی در رفح نیست

به گزارش آژیراک، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) مدعی شد که مسیولان مصری به مقام های صهیونیست اطلاع دادند که آن ها مانع عملیات نظامی در رفح تا زمانی که به غیرنظامیان فلسطینی آسیبی نرسند، نخواهند شد.

بر اساس این گزارش، مقامات ارشد مصری به صهیونیست ها گفته اند تا زمانی که به غیرنظامیان فلسطینی آسیبی نرسد ما مخالف عملیات نظامی در رفح نیستیم، این پیام قاهره است. مصر عملیات نظامی در رفح را به شدت محکوم خواهد کرد اما موانع سختی در مقابل ارتش اسراییل قرار نخواهد داد.

این درحالی است که اخیرا حمدین صباحی، دبیرکل کنفرانس ملی عربی و از سیاستمداران برجسته مصری در گفت وگو با المیادین تاکید کرد: کل مصر تجاوز به رفح را نخواهد پذیرفت و این تجاوز به مثابه تجاوز به مصر است. اگر ارتش اسراییل به رفح تجاوز کند به معنای تجاوز به اراده مصر خوهد بود.

به گزارش آژیراک، وی گفت: ورود ارتش اشغالگر به رفح نقض توافق «کمپ دیوید» خواهد بود، اگر عملیات نظامی به سمت رفح گسترش یابد معاهده کمپ دیوید را پاره خواهیم کرد. اخبار منتشر شده درمورد هشدار مقامات مصری به رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف معاهده کمپ دیوید در صورت تجاوز به رفح درست است. قاهره تجاوز بیشتر و خونریزی در رفح فلسطین را نمی پذیرد.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگو با شبکه ای بی سی نیوز مدعی شد: به نیروهایمان دستور دادیم که قبل از حمله زمینی به رفح برای خارج کردن صدها هزار غیرنظامی از آن منطقه برنامه ریزی کنند!

وی تاکید کرد: گذرگاه امنی برای غیرنظامیان فراهم کردیم که بتوانند منطقه(رفح) را ترک کنند و در این خصوص با آمریکایی ها توافق نظر دارم.

310310

رادیو ارتش اسراییل: قاهره مخالف عملیات نظامی در رفح نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رادیو ارتش اسراییل: قاهره مخالف عملیات نظامی در رفح نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رادیو ارتش اسراییل: قاهره مخالف عملیات نظامی در رفح نیست"، کلیک کنید.