راکتور هسته ای سوار بر کامیون!

راکتور هسته ای سوار بر کامیون!

به گزارش آژیراک، ایده ای که شاید یک روز عملی شود؛ درست مانند کشتی ها و زیردریایی های هسته ای که با این انرژی پاک کیلومترها را در اقیانوس می پیمایند.

به نقل از همشهری آنلاین، یک استارت آپ هسته ای به نام «نانو انرژی» طرحی ارایه کرده تا بتوان به مصاف آلودگی هوا رفت. متخصصان این شرکت می گویند اگر از ریزرآکتورها در کامیون ها استفاده کنیم، می توانیم میزان کربن هوا را کاهش دهیم. هرچند که میکرورآکتورها دارای مزایای زیادی هستند، اما نیاز به فناوری پیشرفته و اقدامات ایمنی و امنیتی خاص دارند تا از مخاطرات مربوط به استفاده از انرژی هسته ای جلوگیری شود.

رآکتورهای کوچک مدولار (SMR) و ریزرآکتورها نسخه های کوچک شده رآکتور شکافت هسته ای هستند. این رآکتورها معمولاً از فناوری های پیشرفته تر و مدرن تری برخوردار هستند و به طور معمول برای اهداف خاصی مانند تامین انرژی برق برای مناطق دورافتاده، تامین انرژی برای سفینه های فضایی یا حتی تامین گرما و برق برای مصارف صنعتی کاربرد دارند. البته آنها در یک حوزه دیگر نیز حاضر هستند. رآکتورهای مدولار کوچک و ریزرآکتورها با ظرفیت تولید برق کمتر از 20 مگاوات می توانند به تامین انرژی برای رفتن به مکان های دوردست با انرژی پاک کمک کنند. این فناوری مشابه رآکتورهای هسته ای است که در کشتی ها و زیردریایی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

5858

راکتور هسته ای سوار بر کامیون!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راکتور هسته ای سوار بر کامیون!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راکتور هسته ای سوار بر کامیون!"، کلیک کنید.