رایزنی نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه با سرپرست وزارت امور خارجه

رایزنی نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه با سرپرست وزارت امور خارجه

ایگور خوایف نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه در امور حل و فصل مسائل جمهوری آذربایجان و ارمنستان که برای گفت وگو و رایزنی در مورد آخرین روند تحولات منطقه قفقاز به تهران سفر کرده است، امروز یکشنبه با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، ایگور خوایف نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه در امور حل و فصل مسائل جمهوری آذربایجان و ارمنستان که برای گفت وگو و رایزنی در مورد آخرین روند تحولات منطقه قفقاز به تهران سفر کرده است، امروز یکشنبه با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.  

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به همسویی مواضع دو کشور در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی، از حوزه قفقاز به عنوان حوزه منافع و امنیت ملی دو کشور یاد کرد و بر ضرورت همکاری های دو کشور در این حوزه تاکید کرد.  

سرپرست دستگاه دیپلماسی با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر لزوم حل و فصل مسالمت آمیز مسائل در منطقه اظهار داشت؛ اهمیت و حساسیت تحولات جاری در منطقه قفقاز بویژه روند افزایش دخالت های بیگانگان، هماهنگی راهبردی و مشورت مستمر مسئولان ایران و روسیه را ایجاب می کند و در همین راستا بهره برداری حداکثری از ظرفیت سازوکار های منطقه ای همانند ساختار 3+3 در راستای حل و فصل مسائل منطقه، گسترش همکاری و همگرایی منطقه ای و تضمین امنیت و ثبات و منافع جمعی کشور های منطقه قفقاز حائز اهمیت است.  

ایگور خوایف نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، با ارائه گزارشی از تلاش های دیپلماتیک کشورش برای برقراری صلح و آرامش در منطقه قفقاز، بر دیدگاه روسیه مبنی بر ارزیابی مشترک و راهبردی دو کشور نسبت به روند تحولات منطقه قفقاز تاکید کرد و در این راستا بر لزوم تعامل و هماهنگی نزدیک و مستمر بین مقامات دو کشور جهت مقابله با دخالت های بازیگران خارج از منطقه تاکید کرد.

رایزنی نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه با سرپرست وزارت امور خارجه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه با سرپرست وزارت امور خارجه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی نماینده ویژه وزیر امور خارجه روسیه با سرپرست وزارت امور خارجه"، کلیک کنید.