رایزنی وزیران خارجه ایران و مصر درمورد راه های توسعه روابط دو کشور

رایزنی وزیران خارجه ایران و مصر درمورد راه های توسعه روابط دو کشور

به گزارش آژیراک حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سامح شکری وزیر امور خارجه مصر عصر یکشنبه 12 فروردین ماه در تماس تلفنی، در خصوص روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای و فلسطین گفت وگو کردند.

در این گفت وگو، وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی مصر تحرکات مثبت ماه های اخیر در مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار داده و بر اساس نتایج دیدار مهم اخیر دو وزیر در ژنو، در خصوص راه های توسعه روابط بر اساس اراده رهبران سیاسی دو کشور رایزنی کردند.

در این چارچوب و پیرو دیدار مهم روسای جمهور ایران و مصر در ریاض، طرفین بر استمرار تماس ها و دیدارها در راستای توسعه و ارتقاء روابط تهران و قاهره توافق نمودند.

سامح شکری و امیرعبداللهیان همچنین ضمن بررسی آخرین وضعیت تحولات مرتبط با تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ابراز نگرانی شدید از استمرار کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان فلسطینی و وضعیت وخیم انسانی در باریکه غزه، بر ادامه تلاش ها و تحرکات سیاسی و دیپلماتیک برای توقف فوری حملات جنون آمیز رژیم اسراییل به غزه بویژه اجرای قطعنامه اخیر شورای امنیت و لزوم ارسال گسترده کمک های انساندوستانه بین المللی برای ساکنان کل مناطق غزه تاکید کردند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مصر ضمن مخالفت با هرگونه طراحی صهیونیست ها برای کوچ اجباری مردم فلسطین از نوار غزه، ضرورت اقدامات موثر نهادهای بین المللی برای جلوگیری از تهاجم رژیم اشغالگر قدس به رفح در جنوب غزه را مورد توجه قرار دادند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر نقش مهم مقاومت در فلسطین، دیدار رسمی اخیر آقایان شیخ اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس و زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از تهران را مهم و حایز اهمیت ارزیابی کرد.

311311

رایزنی وزیران خارجه ایران و مصر درمورد راه های توسعه روابط دو کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی وزیران خارجه ایران و مصر درمورد راه های توسعه روابط دو کشور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی وزیران خارجه ایران و مصر درمورد راه های توسعه روابط دو کشور"، کلیک کنید.