رضازاده: هنوز کسی نتوانسته جای سیامند رحمان را پر کند

رضازاده: هنوز کسی نتوانسته جای سیامند رحمان را پر کند

رییس انجمن پاراوزنه برداری با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات قهرمانی کشور پاراوزنه برداری گفت: این رقابت ها برای نخستین بار به صورت بین المللی برگزار شد که سطح آن بالا بود و رکوردهای خوبی ثبت شد اما رکورد جدیدی به ثبت نرسید.

حسین رضازاده در گفت وگو با آژیراک، درباره مسابقات قهرمانی کشور پاراوزنه برداری که زیر نظر نماینده IPC برگزار شد، اظهار کرد: این مسابقات برای اولین بار به صورت بین المللی برگزار شد که علاوه بر نماینده IPC، داورانی از کشورهای قزاقستان، الجزایر، عمان و یونان حضور داشتند که باعث بالا رفتن سطح مسابقات از نظر کیفی شده بود. 18 استان در پاراوزنه برداری زنان و 25 استان در بخش مردان شرکت کرده بودند که استقبال نسبت به دوره قبل دور از انتظار بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رکورد جدیدی نیز به ثبت رسید یا خیر؟ گفت: در این مسابقات به دلیل عدم حضور ملی پوشان رکورد جدیدی به ثبت نرسید، اما پشتوانه های خوبی شناسایی شدند که با صلاحدید کادر فنی جوانان و بزرگسالان در آینده به تیم ملی تزریق خواهند شد.

رییس انجمن پاراوزنه برداری در پاسخ به این پرسش که آیا در فوق سنگین کسی توانسته رکورد خود را به رکورد مرحوم سیامند رحمان نزدیک کند، خاطرنشان کرد: سیامند رحمان اسطوره ای در وزنه برداری بود که کسی نمی تواند به این زودی ها رکورد افسانه ای او را به ثبت برساند. البته وزنه برداران خوبی در دسته سنگین وزن داریم که تا 265 کیلوگرم موفق شدند رکورد بزنند اما این که بتوانند رکورد خود را به مرحوم سیامند رحمان نزدیک کنند دور از تصور است.

رضازاده همچنین از برگزاری اردوی آماده سازی با حضور 8 وزنه بردار برای شرکت در رقابت های جام جهانی فزاع امارات خبر داد و گفت: محسن بختیار، سامان رضی، احمد امین زاده، امیر جعفری، مهدی صیادی، علی اکبر غریب شاهی، روح اله رستمی و حامد صلحی پور وزنه برداران دعوت شده به اردو هستند که تمرینات خود را زیر نظر حسین توکلی سرمربی و احمد ملاحسینی مربی پیگیری می کنند. این اردو تا پنجم اسفند در محل کمپ تیم های ملی جانبازان و توان یابان ادامه خواهد داشت و سپس وزنه برداران ششم اسفند برای شرکت در مسابقات جهانی عازم فزاع امارات می شوند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که تصور می کنید چه زمانی شرایط حضور زنان پاراوزنه بردار در بازی های پارالمپیک فراهم شود، تصریح کرد: درست است زنان در هانگژو موفق به کسب 3 مدال برنز شدند اما برای اعزام به پارالمپیک شرایط سختی وجود دارد و باید رکوردهای خوبی را ثبت کنند تا از سوی کمیته ملی پارالمپیک مورد حمایت قرار بگیرند.

پایان خبر آژیراک

رضازاده: هنوز کسی نتوانسته جای سیامند رحمان را پر کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رضازاده: هنوز کسی نتوانسته جای سیامند رحمان را پر کند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رضازاده: هنوز کسی نتوانسته جای سیامند رحمان را پر کند"، کلیک کنید.