رقابت ولوو، کیا و هیوندای بر سر ساخت خودروهایی با آلایندگی صفر!

امیرمسعود عابدین_ در کنار کیا و هیوندای که برای ایجاد یک موتور احتراق هیدروژنی با یکدیگر همکاری کرده اند، ولوو نیز هم اکنون در حال برنامه ریزی برای طراحی این نوع پیشرانه ها است. این فناوری در حال حاضر تقریباً برای موتورهای احتراق هیدروژنی وجود دارد و هم محدوده رانندگی و هم زمان پر کردن مجدد آن ها مشابه موتورهای احتراقی سنتی با سوخت بنزینی است.

حرکت به سمت احتراق هیدروژنی روشی متفاوت از جستجوی پیل های سوختی هیدروژنی است. در نسخه احتراقی، موتور خودرو هیدروژن را از طریق احتراق مانند موتورهای معمولی برای تولید نیرو می سوزاند، درحالی که در روش پیل سوختی از یک فرآیند شیمیایی برای تبدیل هیدروژن به الکتریسیته استفاده می شود. استراتژی احتراقی همچنین فضای فیزیکی کمتری را نسبت به یک سیستم پیل سوختی اشغال می کند و به سیستم های جدید زیادی نیاز ندارد.

رقابت ولوو، کیا و هیوندای بر سر ساخت خودروهایی با آلایندگی صفر!

به گزارش آژیراک، بااین حال، فرآیند احتراق هنوز به بهبود کمی نیاز دارد. ولوو قصد دارد از نوعی بیودیزل به عنوان سوخت آزمایشی برای احتراق استفاده کند و باعث انفجاری شود که پیستون ها را به حرکت درمی آورد. موتورها باید دماهای بالای احتراق هیدروژن را مدیریت کنند که ممکن است به طراحی پیچیده تر موتور، فناوری تزریق سوخت و مواد هیدروژنی بهتر نیاز داشته باشد.

کیا و هیوندای با هم در حال کار بر روی موتوری هستند که ممکن است در سال 2025 برای خودروهای سواری آماده شود، درحالی که ولوو قصد دارد در سال 2026 آزمایش هایی را در کامیون ها انجام دهد.

برخی از مخالفان این روش می گویند که منبع سوخت جدید معضل آلودگی در خودروها را حل نمی کند، چرا که فناوری هیدروژن هنوز هم آلایندگی دارد. بااین حال، ولوو بیان می کند که با استفاده از مواد تجدید پذیر مناسب، می تواند یک موتور احتراق هیدروژنی را در رده «خودروهای آلایندگی صفر» مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا بسازند.

منبع: popularmechanics

227322

رقابت ولوو، کیا و هیوندای بر سر ساخت خودروهایی با آلایندگی صفر!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت ولوو، کیا و هیوندای بر سر ساخت خودروهایی با آلایندگی صفر!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت ولوو، کیا و هیوندای بر سر ساخت خودروهایی با آلایندگی صفر!"، کلیک کنید.