روسیه حمله کی یف به شهر بلگورود را «تروریستی» نامید

روسیه حمله کی یف به شهر بلگورود را «تروریستی» نامید

به گزارش آژیراک، وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد کی یف با استفاده از موشک های بالستیک «توچکا یو»، راکت های پرتاب شده با سامانه های «اولخا» و «ومپایر» اقدام به «حمله تروریستی» فرامرزی به ساختمان های مسکونی شهر بلگورود روسیه کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای راشاتودی، بر اساس بیانیه این وزارتخانه، پدافند هوایی روسیه توانسته است 6 موشک توچکا یو ساخت دوران جمهوری شوروی سابق، چهار راکت ومپایر و 2 پرتاه اولخا را رهگیری کند.

در این بیانیه آمده است: قطعاتی از موشک سرنگون شده توچکا یو به یک ساختمان مسکونی در شهر بلگورود آسیب وارد کرد.

بر اساس این گزارش، موشک های یادشده که سازمان پیمان آتلاتیک شمالی (ناتو) آن را «اسکراب اس اس 21» می نامد، یک سامانه پرتاب متحرک است که در اتحاد جماهیر شوروی سابق در دهه 1970 میلادی توسعه یافت.

روسیه استفاده از این موشک را با جایگزین کردن آن با موشک های پیشرفته تر اسکندر 9k270 که در اواسط سال 2 هزار میلادی معرفی شد، کنار گذاشته است.

خبرگزاری رویترز نوشت: مقام های روسی اعلام کردند که بر اثر اصابت یک موشک متعلق به دوران شوروی که توسط اوکراین پرتاب و توسط روسیه سرنگون شد، دست کم هفت نفر کشته و 17 نفر مجروح شدند.

وزارت دفاع روسیه این حمله را «حمله تروریستی به مناطق مسکونی» با پرتاب دست کم 12 موشک خواند و زمان آن را ساعت 8:40 به وقت گرینویچ (حدود 11:40 به وقت مسکو) اعلام کرد.

فیلم منتشر شده از این حمله، فرور ریختن یک ساختمان دست کم 10 طبقه را نشان می دهد. سپس در حالی که امدادگران اورژانس برای یافتن بازماندگان در بین آوارها تلاش می کردند، سقف ساختمان فرو ریخت و مردم برای نجات جان خود فرار می کردند.

رویترز نوشت: خبرگزاری های روسی از کشته شدن دست کم هفت نفر و زخمی شدن 17 نفر از جمله 2 کودک خبر دادند. برخی دیگر همچنان زیر آوار هستند.

310310

روسیه حمله کی یف به شهر بلگورود را «تروریستی» نامید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه حمله کی یف به شهر بلگورود را «تروریستی» نامید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه حمله کی یف به شهر بلگورود را «تروریستی» نامید"، کلیک کنید.