سایت ثیت نام پژوهشگران مستقل راه اندازی شد/ جذب اعضای هییت علمی پسا دکتری در پتروشیمی

معاون وزیر علوم:

سایت ثیت نام پژوهشگران مستقل راه اندازی شد جذب اعضای هییت علمی پسا دکتری در پتروشیمی

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرکل شورای عالی عتف گفت: پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگران مستقل راه اندازی و عملیاتی و پژوهشگری به عنوان یک شغل مستقل شناخته شد.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک،پیمان صالحی امروز (سه شنبه) در نشست خبری تشریح فعالیت های شورای عالی عتف اظهار کرد: پایگاه اطلاع رسانی طرح ساماندهی پژوهشگران مستقل کشور به نشانی flr.atf.gov.ir در دسترس است.

وی در ادامه به روند تدوین و تصویب ایین نامه ساماندهی پژوهشگران مستقل کشور پرداخت و گفت: 2 جلسه در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع پژوهشگران مستقل برگزار شد. اصل این موضوع در سند تحول دولت ذیل فصل ششم اقدام 5 ذکر شده است.

صالحی تاکید کرد: بر اساس جلسات شورای عالی عتف با حضور رییس جمهوری مقرر شد ایین نامه احرایی تدوین و در کمسیون دایم شورای عالی عتف مصوب شود.

وی در تشریح آیین نامه یادآور شد: ساماندهی پژوهشگران مستقل کشور شامل این موضوع است که پژوهشگران مستقل به عنوان شغل حرفه ای در نظام اداری کشور پذیرفته شده اند، این افراد نباید در یک دستگاه دولتی یا خصوصی شاغل باشند و برای آنها بیمه داده شود، فرد باید دانش اموخته ارشد و دکتری باشد. این افراد می توانند به عنوان پژوهشگر همکار با دانشگاه ها یا دستگاه ها فعالیت کنند.

استاد دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: ایین نامه بیمه و مالیات پژوهشگران مستقل بر اساس طبق قوانین جاری کشور مشخص است و همکاری پژوهشگران در طرح های پژوهشی به عنوان سابقه شغلی تلقی می شود.

وی گفت: همه این پژوهشگران براساس نظام رتبه بندی در 4 سطح سطح بندی می شوند. این افراد همه در صورت کسب 25 امتیاز در بدو ورود به عنوان پژوهشگر مستقل سطح 4 هستند و در صورت کسب امتیاز های لازم تا سطح 1 ارتقا می یابند.

صالحی یاداور شد: در ایین نامه ساماندهی پژوهشگران مستقل شورای راهبری پیش بینی شده است. رییس شورا نایب رییس شورای عتف یعنی وزیر علوم است و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی، فناوری و افتصاد دانش بنیان، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر کار، رفاه اجتماعی، وزیر جهاد کشاورزی و رییس دانشگاه ازاد از جمله اعضای این شورا هستند.

معاون پژوهشی وزارت علوم در مورد روند بررسی و تایید پژوهشگران مستقل گفت: هییت مرکزی بررسی صلاحیت در دبیرخانه شورای عتف وظیفه بررسی پرونده های رسیده را بر عهده دارد و پرونده ها را برای ارتقا را بررسی می کند. اگر تعداد پرونده ها زیاد شد کارگزارانی در دانشگاه ها این روند بررسی ها انجام می دهند.

وی یاداور شد: دستورالعمل نحوه امتیاز دهی و اعطای گواهی پژوهشگران مستقل هم در ایین نامه ذکر شده است. کسی که می خواهد پژوهشگر مستقل بشود باید امتیازات لازم را بر اساس ایین نامه کسب کند.

به گفته صالحی مدارک ثبت نام شامل مدارک عمومی، مدارک دانش اموختگی و سوء پیشینه در سایت flr.atf.giv.ir ذکر شده است.

تشکیل کمیسیون آموزش

دبیر کل شورای عالی عتف همچنین در مورد فعالیت های کمیسیون های شورای عالی عتف و کمیسیون دایم نیز اظهار داشت: در سال جاری جلسات کمیسیون دایم به صورت منظم برگزار شد. همچنین یک کمیسیون به عنوان کمیسیون آموزش به کمیسیون ها اضافه شده است.

وی توضیح داد: با توجه به علاقه به تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار شد یک نماینده از شورای عالی انقلاب فرهنگی در همه کمیسیون ها حضور داشته باشد.

صالحی گفت: شورای عالی عتف تعامل بسیار خوبی در زمینه جذب پسادکتری افضلی هییت علمی در پتروشیمی، صنعت و دانش بنیان خیج فارس بدون محدودیت انجام داده است.

سایت ثیت نام پژوهشگران مستقل راه اندازی شد/ جذب اعضای هییت علمی پسا دکتری در پتروشیمی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سایت ثیت نام پژوهشگران مستقل راه اندازی شد/ جذب اعضای هییت علمی پسا دکتری در پتروشیمی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سایت ثیت نام پژوهشگران مستقل راه اندازی شد/ جذب اعضای هییت علمی پسا دکتری در پتروشیمی"، کلیک کنید.