سخنگوی دولت: رییس جمهور شهید به همه ی وزرا دستور می داد که در جلسات دانشجویی حاضر شویم

سخنگوی دولت: رییس جمهور شهید به همه ی وزرا دستور می داد که در جلسات دانشجویی حاضر شویم

سخنگو و دبیر هییت دولت و عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس بعدازظهر امروز یکشنبه 6 خرداد در مراسم بزرگداشت رییس جمهور شهید و همراهان ایشان که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، حضور پیدا کرد و به سخنرانی پرداخت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، علی بهادری جهرمی، سخنگو و دبیر هییت دولت و عضو هییت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس بعدازظهر امروز یکشنبه 6 خرداد در مراسم بزرگداشت رییس جمهور شهید و همراهان ایشان که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، حضور پیدا کرد و به سخنرانی پرداخت.

سخنگوی دولت ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان گفت: شهید رییسی فرزند دانشگاه بودند و استاد راهنمای ایشان در مقطع دکتری، آقای محقق داماد، مدیر گروه حقوق اسبق همین دانشگاه تربیت مدرس بوده اند؛ ولی به خاطر روحیه ای که داشتند هیچ گاه نخواستند این تحصیلات خود را مکرراً بیان کنند.

وی افزود: شهید رییسی در ابتدای انتخاب خودشان به عنوان رییس جمهور، با مرحوم عادل آذر که عضو هییت علمی دانشگاه تربیت مدرس بودند، سازوکاری برای انتخاب اعضای دولت بنابر صلاحیت های علمی و مدیریتی طراحی کردند. مشابه همین فرآیندی که ما برای جذب هییت علمی داریم، در دولت طراحی شد تا با مصاحبه با افراد مطرح، چند نفر به رییس جمهور معرفی شود و دست آخر نیز خود ایشان با مصاحبه با نفرات برتر، مسیول مربوطه را انتخاب می کردند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: شهید رییسی احترام خاصی برای اساتید دانشگاه و افراد باتجربه قایل می شدند. بارها می شد که می دیدیم ایشان در وسط جلسه پیش پای مرحوم عادل آذر و سایر افرادی که سابقه استادی داشتند، بلند می شدند و احترام ویژه ای قایل می شدند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: ایشان تاکید داشتند که در جلسات کمیسیون های دولت که مصوبات دولت ابتدا در آنجا باید بررسی شود، حتماً کارشناسان مخالف موضوع مصوبه دعوت شوند. این مسیله با اینکه مخالفان متعددی داشت، بنا بر دستور رییس جمهور شهید انجام می شد. شهید رییسی معتقد بودند که نظر مخالف باعث پختگی و صیقل دادن کار می شود. حتی در برخی موارد خود ایشان در جلساتی مانند ستاد هماهنگی اقتصادی، مخالفان نظر موضوع بررسی را دعوت می کردند.

وی با اشاره به روحیه علمی و مطالعه رییس جمهور شهید تاکید کرد: رویه ایشان این بود که مطالبی که در دستورکار مطالعه برای شان قرار می گرفت، حتما در همان روز مطالعه می کردند و نظر خود را هم مرقوم و اطلاع می دادند. من خاطر ندارم مطلبی به ایشان جهت مطالعه تقدیم کنند و در همان روز مطالعه نکرده باشند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: شخص رییس جمهور شهید به بنده و برخی دیگر از اعضای دولت دستور می دادند که در دانشگاه حضور پیدا کنید و خود را در معرض نظر دانشجویان و اساتید قرار دهید. امیدواریم خط ایشان و این رویه علمی دولت، به برکت اخلاصی که داشتند، ادامه پیدا کند و منشا تحولی در مسیر انقلاب اسلامی و خدمت رسانی به مردم شود.

سخنگوی دولت: رییس جمهور شهید به همه ی وزرا دستور می داد که در جلسات دانشجویی حاضر شویم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سخنگوی دولت: رییس جمهور شهید به همه ی وزرا دستور می داد که در جلسات دانشجویی حاضر شویم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سخنگوی دولت: رییس جمهور شهید به همه ی وزرا دستور می داد که در جلسات دانشجویی حاضر شویم"، کلیک کنید.