سفر هیات حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون

سفر هیات حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون

آفتاب نیوز :

علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین اقدامات دولت برای دریافت حقابه تالاب هامون گفت: در زمینه تامین حقابه تالاب هامون رایزنی ها مرتب انجام می شود و امیدواریم در این راستا به تفاهماتی برسیم.

وی افزود: قرار بود بخش محیط زیست هیات حاکمه افغانستان به ایران بیایند تا در زمینه شرایط تالاب هامون و دریافت حقابه مذاکره کنیم. در این راستا آخرین مکاتبات هم انجام شده تا در اولین فرصت به کشور ما سفر کنند و هرچه زودتر به نتایجی برسیم و کار های عملیاتی را آغاز کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امیدواریم بارندگی ها مناسب باشد که بتوانیم با همکاری کشور همسایه اقدامات مناسبی برای رسیدن آب به هامون انجام دهیم و شرایط این تالاب تا حدودی بهبود یابد.

وی با اشاره به اینکه هنوز زمان سفر گروه طالبانی به ایران مشخص نشده است، ادامه داد: این کار ها با همکاری وزارت خارجه انجام می شود و در این زمینه تعامل خوبی میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت خارجه وجود دارد.

سلاجقه با اشاره به اظهار نظرش درباره نقش سازمان های بین المللی در زمینه مسایل محیط زیستی ایران گفت: با توجه به تحریم ها، سازمان های بین المللی زیاد به اینگونه مسایل ورود نمی کنند. گلایه ما هم از همین است، چون سازمان های بین المللی باید به تکالیف خود عمل کنند.

سفر هیات حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفر هیات حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفر هیات حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون"، کلیک کنید.