سقف برداشت از حساب های بانک افزایش یافت

سقف برداشت از حساب های بانک افزایش یافت

با تصمیم بانک مرکزی و در راستای مصوبات شورای پول و اعتبار، آستانه های برداشت مقرر در دستورالعمل شفاف سازی تراکنش های بانکی اشخاص افزایش یافت.

به گزارش آژیراک، به نقل از بانک مرکزی، با استناد به ماده(17) آخرین ویرایش «دستورالعمل شفاف سازی تراکنش های بانکی» اشخاص، مصوب یک هزار و سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه 27 اسفند 1402 شورای پول و اعتبار، هییت عامل بانک مرکزی در جلسه 27 اسفند 1402 ، آستانه های مقرر در دستورالعمل مزبور را به شرح زیر بروز رسانی کرد:

سقف مجموع تراکنش های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی از مبلغ یک میلیارد ریال، به دو میلیارد ریال افزایش می یابد.

همچنین هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از کلیه حساب های خود در هر موسسه اعتباری، روزانه مبلغ دو میلیارد ریال را به صورت غیرحضوری برداشت کنند. این آستانه پیش تر معادل یک میلیارد ریال تعیین شده بود.

بر همین اساس، مشتریان حقیقی که متقاضی برداشت مبالغ بیش از دو میلیارد ریال از حساب های خود هستند، مجاز خواهند بود تا سقف چهار میلیارد ریال از حساب را به صورت حضوری از طریق شعب بانکی برداشت کرده و برداشت مبالغ بالاتر از چهار میلیارد ریال نیز صرفاً به صورت حضوری از طریق شعب بانکی و پس از ارایه مدارک مثبته مجاز خواهد بود.

بانک ها و موسسات اعتباری کشور موظفند سایر ضوابط و الزامات مربوطه از جمله مقررات مبارزه با پولشویی را به نحو مطلوب رعایت و از حسن اجرای کلیه مقررات مترتبه از سوی شعب بانکی اطمینان حاصل کنند.

شایان ذکر است کلیه آستانه های اشاره شده مزبور پس از تمهید اقدامات فنی لازم با هماهنگی شبکه بانکی و شبکه پرداخت کشور، تا انتهای فروردین ماه 1403 اجرایی خواهند شد.

پایان خبر آژیراک

سقف برداشت از حساب های بانک افزایش یافت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقف برداشت از حساب های بانک افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقف برداشت از حساب های بانک افزایش یافت"، کلیک کنید.