سه فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شد

سه فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شد

دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه های اصفهان، شیراز و تبریز را به عنوان سه فرودگاه برتر کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی در بهمن ماه 1402 به لحاظ شاخص رضایت معرفی کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم وفناوری آژیراک، از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با شاخص رضایت 77.6 درصدی در بهمن ماه به عنوان فرودگاه برتر، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز با شاخص رضایت 75.5 درصدی به عنوان فرودگاه دوم و فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز با شاخص رضایت 73.6 به عنوان فرودگاه سوم کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شدند.

گزارش شاخص رضایت فرودگاه های کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش خدمات فرودگاهی دی ماه 1402 در حالی است که شاخص رضایت فرودگاه های اصفهان، شیراز و تبریز به ترتیب 76.7، 73.1 و 75.6 بوده است.

فرودگاه بین المللی بندرعباس با شاخص رضایت میانگین 73 درصد چهارم شد؛ فرودگاه مهرآباد با رسیدن به شاخص رضایت 71.7 درصد در جایگاه پنجم قرار گرفت و فرودگاه بین المللی زاهدان با ثبت شاخص رضایت 69.3، در رده ششم فرودگاه های برتر کشور قرار گرفت.

فرودگاه های یزد، مشهد و اهواز نیز، به ترتیب با میانگین شاخص رضایت 68، 65.4 و 60.7 هفتم تا نهم شدند.

در بهمن ماه 1402، میانگین شاخص رضایت فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران 70.5 ثبت شد.

در ماه گذشته، 344 هزار و 398 بازخورد در درگاه های مختلف سامانه طرح جامع سنجش و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی به ثبت رسید که از این تعداد، 190 هزار و 936 نظر، معادل 55.4 درصد کل آرا، حاکی از رضایت کامل مسافران، مستقبلین و مشایعت کنندگان از خدمات ارایه شده از فرودگاه های منتخب طرح بود و 62 هزار و 22 نفر، معادل 18 درصد رای دهندگان، از خدمات فرودگاه های مشمول طرح رضایت نسبی داشتند.

در نهایت، فرودگاه های منتخب طرح در روز های دوشنبه با رسیدن به میانگین شاخص رضایت 71.5 درصد الگوی بازخورد را سبز کردند. روز دوشنبه دوم بهمن، با شاخص رضایت 73.7 درصد سبزترین روز ماه بوده است.

سه فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شد"، کلیک کنید.