سیل در راه مازندران/ آماده باش در 22 شهرستان

سیل در راه مازندران/ آماده باش در 22 شهرستان

آفتاب نیوز :

«حسینعلی محمدی» روز جمعه افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان، با عبور سامانه سرد بارشی از روز جمعه 27 بهمن تا اواخر وقت یکشنبه 29 بهمن شاهد بارش متناوب باران، کاهش محسوس دما، وزش باد به نسبت شدید و در بلندی ها و مسیر های کوهستانی مه گرفتگی با بارش برف و کولاک در نیمه غربی و مرکزی و همه مناطق استان خواهیم بود. در این مدت آبگرفتگی در مناطق ساحلی و جلگه ای، بالا آمدن رودخانه ها، اختلال در تردد و لغزندگی در بلندی ها و مسیر های کوهستانی به دلیل کاهش دما، بارش و کولاک برف و یخبندان، افزایش مصرف حامل های انرژی به سبب کاهش محسوس دما از پیامد های این سامانه بارشی است.

محمدی گفت: رانندگان هنگام تردد در جاده های استان بویژه در راه های کوهستانی و هنگام شب، ضمن رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن زنجیر چرخ، پوشاک گرم، و وسایل زمستانی با کسب اطلاعات از مسیر و با احتیاط کامل رانندگی کنند. در این مدت کوهنوردان و طبیعت گردان به جد از صعود به بلندی ها و مناطق کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در فضا های باز خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: دامداران، دام های خود را به دور از حاشیه رودخانه ها، دهانه مسیل ها، نقاط مرتفع، فضای باز و در مناطق امن نگهداری کنند. صاحبان سالن های پرورش گل و گیاه و پرورش دام و پرنده نسبت به آماده سازی سامانه های گرمایشی و تنظیم دما و استحکام سالن ها تدابیر و اقدام احتیاطی لازم را انجام دهند. با توجه به پیش بینی مواج شدن دریای خزر از قایقرانی ماهیگیری و انجام ورزش های آبی در این مدت به طور جدی خودداری کنند.

محمدی افزود: شهرداران در این مدت نسبت به پاکسازی جوی ها و کانال های هدایت آب های سطحی و نیز بازدید و مقاوم سازی داربست ها، سازه های موقت، تابلو ها و بیلیبورد های تبلیغاتی سطح شهر ها اقدام کنند. نیرو های خدماتی و امدادی استان با تمام قوا و تجهیزات آماده خدمات رسانی در صورت وقوع سیلاب احتمالی هستند.

سیل در راه مازندران/ آماده باش در 22 شهرستان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در راه مازندران/ آماده باش در 22 شهرستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در راه مازندران/ آماده باش در 22 شهرستان"، کلیک کنید.