شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک های باری

اعضای انجمن صنفی صنعت تایر، در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به عدم تغییر قیمت تایرهای باری اتوبوسی طی 18 ماه اخیر و زیان 50 درصدی تولید آن ها، نسبت به تعطیلی خطوط تولید این تایرها هشدار داده اند و دیگر تولید با این شرایط را مقرون به صرفه ندانسته و اعلام می کنند که با توجه به لزوم تامین، حاضر به واردات هستند.

به گزارش آژیراک، روز گذشته (دوشنبه 20 فروردین ماه) تعدادی از اعضای انجمن صنفی صنعت تایر ایران و فعالان این صنعت در نامه ای به عباس علی آبادی نسبت به تعطیل خطوط تولید تایرهای باری اتوبوسی رادیال در صورت عدم تجدید نظر در قیمت این تایرها که 18 ماه است ثابت مانده، اعلام خطر کرده اند؛ این درحالیست که قیمت مواداولیه و همه نهاده های تولید افزایش یافته و حتی ارز مورد استفاده برای واردات تایر نیز ثابت مانده است.

در این نامه آمده است:

“همانگونه که مستحضرید حدود یکسال و نیم است که هیچگونه افزایش قیمتی برای تایرهای باری اتوبوسی رادیال صورت نگرفته و تولید آن با 50 درصد زیان مواجه شده و دیگر از منظر اقتصادی ادامه مسیر، میسر نیست؛ بنابراین به ناچار تولید این گروه محصول متوقف می شود؛ بنابراین از آنجاییکه صنف تولیدکنندگان صنعت تایر موظف به تامین بازار هستند و با توجه به جلسات حضوری با جنابعالی و تاکید واردات تایر توسط تولیدکنندگان، جهت همکاری با وزارت صمت به منظور تامین نیاز بازار، کارخانه های تولیدکننده اعلام می دارند تایر باری اتوبوسی رادیال کشور را با کیفیت مناسب و خدمات پس از فروش، از خارج کشور تامین و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

لازم به ذکر است واردات تایرهای باری اتوبوسی با ارز ترجیحی (28 هزار و 500 تومان) و سود بازرگانی صفر درصد صورت می گیرد؛ در حالیکه نرخ ارز تولیدکننده این نوع تایر بالاتر از نرخ نیمایی ( 40 هزار تومان) است. “

شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک های باری

پایان خبر آژیراک

شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک های باری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک های باری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط انجمن صنعت تایر برای ادامه تولید لاستیک های باری"، کلیک کنید.