شمارش معکوس برای روزهای پرتنش و بحرانی استقلال و پرسپولیس – خبرگزاری آژیراک | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آژیراک، بیست و سومین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با تعطیلی دو هفته ای به دلیل برگزاری بازی های تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان در دور انتخابی جام جهانی 2026 روبرو شد اما همچنان بحث در خصوص یکی از تاثیرگذارترین اتفاق برای تعیین تکلیف واقعی مالکیت باشگاه های پرسپولیس و استقلال ادامه دارد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا اوایل اسفند ماه سال گذشته با ارسال نامه ای فوری خواستار شفاف سازی فدراسیون فوتبال درباره مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شد. نامه ای که مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با توجه به کارشکنی های برخی عوامل سودجوی بیگانه پیش بینی آن را می کرد که منجر به برگزاری جلسه های متعدد با مسوولان وزارت ورزش و مقام های عالیرتبه کشور شد.

در همین راستا کیومرث هاشمی وزیر ورزش نیز با آگاهی از حساسیت این موضوع و احتمال بهانه جویی های AFC برای عدم صدور مجوز حرفه ای برای این دو باشگاه که حذف آنها از حضور در نخستین دوره لیگ حرفه ای آسیا را به همراه دارد پیگیر ماجرا شد تا تکلیف مالکیت سرخابی های پایتخت هرچه زودتر مشخص شود.

شمارش معکوس برای روزهای پرتنش و بحرانی استقلال و پرسپولیس

موضوعی که مصوبه هیات وزیران را نیز به همراه داشت اما پیچ و تاب واگذاری این باشگاه ها باعث شده تا پر استرس ترین وضعیت برای این دو باشگاه در نوروز 1403 رقم بخورد. بلوک سهام باشگاه پرسپولیس در 11 فروردین ماه در بورس بدون مشتری ماند و استقلال نیز همچنان زیر سایه وزارت ورزش اداره می شود.

دو باشگاه پرطرفدار پایتخت همانطور که در گزارش خبرگزاری آژیراک با عنوان: «گیوتین واگذاری روی گلوی استقلال و پرسپولیس / تنها راه حذف نشدن» منتشر شد تنها تا پنجم اردیبهشت ماه سال 1403 فرصت لازم برای واگذاری را دارند در غیر این صورت نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه وزارت ورزش نیز هیچ کاری برای بازگرداندن دو تیم به لیگ حرفه ای آسیا نمی تواند انجام دهد و باید منتظر ماند تا دولتمردان کشور تصمیم فوری و در عین حال حیاتی برای ادامه فعالیت این دو باشگاه بگیرند.

شمارش معکوس برای روزهای پرتنش و بحرانی استقلال و پرسپولیس – خبرگزاری آژیراک | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمارش معکوس برای روزهای پرتنش و بحرانی استقلال و پرسپولیس – خبرگزاری آژیراک | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمارش معکوس برای روزهای پرتنش و بحرانی استقلال و پرسپولیس – خبرگزاری آژیراک | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.