صدور 157 میلیون جریمه برای تخلفات رانندگی درسال 1402/ پراید، ساینا و پژو؛ پرتصادف ترین خودروها

صدور 157 میلیون جریمه برای تخلفات رانندگی درسال 1402/ پراید، ساینا و پژو؛ پرتصادف ترین خودروها

رییس پلیس راهور فراجا از صدور 157 میلیون جریمه برای انواع تخلفات رانندگی در سال جاری خبر داد.

به گزارش آژیراک، سردار سید تیمور حسینی در نشست خبری که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نوروز 1403 گفت: این اولین نشست خبری بنده در مقام رییس پلیس راهور فراجااست و لذا وظیفه خود می دانم که از تمام روسا و عزیزان در پلیس راهور اعم از امیر حیدری، سردار غفاری، سردار انصاری، سردار رویانیان، سردار مهری، سردار مومنی و دوست عزیزم سردار هادیانفر که خدمات زیادی را در حوزه ترافیکی ارایه دادند،تشکر کنم.

وی حوزه ترافیک را حوزه ای ویژه و منحصربفرد برشمرد و گفت: ترافیک بر زندگی تک تک افراد جامعه اثرگذار است و هیچکس نیست که متاثر از ترافیک نباشد. همچنین لازم است تشکر کنم ار تمام نهادها، ارگان ها و نهادهایی که به ما کمک کردند.

حسینی با بیان اینکه تعداد افراد دارای گواهینامه در کشور 3.2 درصد افزایش داشته است، گفت: ترددهای جاده ای ما نیز 5.1 درصد و ترددهای شهری6.2 افزایش داشته است.

وی گفت: در سال 1402 شمار جانباختگان حوادث رانندگی 17 هزار و 177 نفر است که 4.9 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است. عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدیم و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه دلیل وقوع 60 درصد تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

حسینی درباره تفکیک جانباختگان نیز گفت:22.9 درصد فوتی ها راننده، 22.7 درصد موتورسوار، 24 درصد سرنشین و 19.6 درصد هم عابران پیاده بودند.

به گفته رییس پلیس راهور فراجا 26 درصد از کل تصادفات نیز به واژگونی منجر شده و 60 درصد از تصادفات هم در حریم 30 کیلومتری شهرها رخ داده است.

وی با بیان اینکه 51 درصد جانباختگان به دلیل شدت جراحات در صحنه تصادف جانباخته اند، گفت:شش درصد در حین انتقال و 43 درصد هم در مراکز درمانی فوت شدند. این آمار نشان می دهد که ما باید باید دو موضوع را در اولویت قراردهیم، اول کنترل و مدیریت سرعت و دوم تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها که حتما باید موزد توجه قرار بگیرد.

حسینی همچنین از صدور 157 میلیون جریمه برای انواع تخلفات در سال جاری خبر داد و گفت: میزان جریمه ها افزایش 28 درصدی داشته است اما اگر بخواهیم آن را در مقایسه باترددها حساب کنیم، تنها دو درصد از ترددها مشمول جریمه شده است.

به گفته وی، 33.5 درصد از کل تخلفات اعمال شده، معادل حدود 50 میلیون جریمه مربوط به سرعت غیرمجاز بوده است. اگر ما بتوانیم نسبت به مدیریت سرعت اقدام کنیم، آمار جانباختگان ما کاهش پیدا می کند.

حسینی بیشترین رقم جریمه را نیز متعلق به وسیله نقلیه ای با 65 میلیون و 900 هزار تومان جریمه دانست و گفت: این خودرو توقیف شده است.

رییس پلیس راهور فراجا همچنین درباره خودروهای دارای بیشترین تصادف در کشور نیز گفت: پراید، ساینا و پژو بیشترین فراوانی را در تصادفات دارند که البته نباید از تعداد این وسایل نقلیه غافل شد.

وی افزود: خودروهای پراید، ساینا و سمند نیز بیشترین اعمال قانون را در میان خودروهای کشور به خود اختصاص داده اند.

ادامه دارد…

صدور 157 میلیون جریمه برای تخلفات رانندگی درسال 1402/ پراید، ساینا و پژو؛ پرتصادف ترین خودروها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور 157 میلیون جریمه برای تخلفات رانندگی درسال 1402/ پراید، ساینا و پژو؛ پرتصادف ترین خودروها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور 157 میلیون جریمه برای تخلفات رانندگی درسال 1402/ پراید، ساینا و پژو؛ پرتصادف ترین خودروها"، کلیک کنید.