طرح جایگزین آمریکا برای حمله زمینی به رفح

طرح جایگزین آمریکا برای حمله زمینی به رفح

به گزارش آژیراک بر اساس گزارش کان نیوز، ژنرال چارلز کیو براون، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، طرح کلی عملیات نظامی ارتش صهیونیستی در رفح را به هرتزی هالووی، رییس ستاد ارتش صهیونیستی ارایه کرده است.

براساس این گزارش، چارلز براون طی گفتگوی اخیر با ژنرال هالووی اظهار داشت که با توجه به تعداد تلفات غیرنظامیان در بخش های شمالی و مرکزی غزه، ایالات متحده تلفات گسترده غیرنظامیان در رفح را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش آژیراک براون پیشنهاد واشنگتن را چنین بیان کرد: رفح به طور کامل از بقیه نوار غزه جدا و منزوی شود و نیروهای اسراییلی عملیات های هدفمند در نقاط خاص براساس اطلاعات نظامی انجام دهند. آمریکا همچنین پیشنهاد تشکیل یک اتاق جنگ مشترک با اسراییل را داده است.

براساس گزارش کان، آمریکا ناامیدی خود را از عدم وجود یک طرح برای پسا جنگ در غزه اعلام داشته و پیشنهاد حفاظت از مرز غزه و مصر با استفاده از فناوری های پیشرفته برای جلوگیری از قاچاق سلاح از طریق کریدور فیلادلفیا را داده است.

ارتش صهیونیستی قصد دارد به شهر رفح در نزدیکی مرز با مصر در جنوب نوار غزه حمله کند. این آخرین منطقه پرجمعیت تحت کنترل حماس است. با این حال، ایالات متحده با برنامه های تل آویو مخالف است. کشورهای غربی و مصر مخالفت خود را با تهاجم به این شهر اعلام کرده اند و خطر تلفات گسترده در میان پناهجویان را ذکر کرده اند. در پاسخ، تل آویو پیشنهاد تخلیه 1.4 میلیون غیرنظامی را به مناطقی در بخش مرکزی منطقه داده است.

در اواسط ماه مارس، مذاکرات چندجانبه درباره آتش بس در نوار غزه در دوحه قطر آغاز شد. شورای امنیت سازمان ملل متحد در 25 مارس قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن خواستار آتش بس در نوار غزه تا پایان ماه مبارک رمضان شد.

311311

طرح جایگزین آمریکا برای حمله زمینی به رفح

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح جایگزین آمریکا برای حمله زمینی به رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح جایگزین آمریکا برای حمله زمینی به رفح"، کلیک کنید.