طرح کودتا در اوکراین – آژیراک

طرح کودتا در اوکراین - آژیراک

به گزارش آژیراک سرویس امنیت اوکراین گفت که گروهی از فعالان را که بنا به گزارش‌ها قصد داشتند علیه رهبری سیاسی اوکراین و پارلمان این کشور کودتایی ترتیب دهند، بازداشت کرده است.

به نقل از آژیراک سرویس امنیت اوکراین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، گروهی که قصد داشتند کنترل ساختمان پارلمان را به دست بگیرند، بازداشت شده‌اند.

این سرویس در کانال تلگرامی خود نوشت: «سرویس امنیت اوکراین گروهی از فعالان را که به تاریخ ۳۰ ژوئن به دنبال آماده سازی برای یکسری اقدامات تحریک آمیز در کی‌یف بودند، بازداشت کرده است.»

این سرویس امنیتی همچنین اعلام کرد: « مهاجمان تحت عنوان برگزاری به اصطلاح تجمع مسالمت آمیز قصد داشتند تا برکناری رهبری نظامی و سیاسی فعلی اوکراین را از قدرت اعلام کنند. آنها می‌خواستند کنترل ساختمان پارلمان را در دست بگیرند و فعالیت آن را مختل کنند. این گروه به رهبری موسس یکی از سازمان‌های مردمی فعالیت می‌کرد.»

سرویس امنیت اوکراین همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در جریان بازرسی‌ها، یکسری سلاح، مهمات، تلفن‌های همراه، تجهیزات کامپیوتری و سوابق مربوط به اقدامات مجرمانه از این گروه کشف و ضبط شده است. همچنین بازرسان این سرویس، بازداشت شدگان را از اتهام اقدامات و درخواست برای اقدام با هدف تغییر یا سرنگونی اجباری نظم قانون اساسی یا تصرف قدرت دولتی مطلع کرده‌اند. برای متهمان قرار بازداشت پیشگیرانه صادر شده است.»

311311

طرح کودتا در اوکراین – آژیراک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح کودتا در اوکراین – آژیراک" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح کودتا در اوکراین – آژیراک"، کلیک کنید.