طلا اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 8 خرداد 1403

طلا اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 8 خرداد 1403

به گزارش خبرگزاری آژیراک، براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه به دنبال کاهش ارزش دلار ثابت مانده است. سرمایه گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا هستند تا سرنخ های جدیدی در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو به دست آورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.08 درصد افزایش به 2352 دلار و 95 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.78 درصدی به 2375 دلار و 30 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند دورنمای تقویت ارزش دلار به دنبال تغییر سیاست پولی آمریکا و آغاز دوباره افزایش نرخ بهره به جای کاهش آن، می تواند قیمت طلا را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

اما در کوتاه مدت طلا همچنان روند فزاینده خواهد داشت و در محدوده 2310 دلار در این هفته باقی می ماند.

شاخص هزینه کرد مصرف شخصی که شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین سیاست های پولی ست، قرار است در روز جمعه منتشر شود. جزییات آخرین اجلاس فدرال رزرو که هفته گذشته منتشر شد حاکی از آن بود که سیاستگذاران آمریکا احتمالاً نرخ بهره را در سطح فعلی نگه می دارند، اما احتمال افزایش دوباره نرخ بهره وجود دارد.

تاجران حالا 62 درصد احتمال می دهند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را یک بار در سال جاری میلادی و آن هم در ماه نوامبر پایین بیاورد.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می شود اما نرخ بالای بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 4.56 افزایش به 31 دلار و 89 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.06 درصدی به 1058 دلار و 83 سنت رسیده است.

223225

طلا اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 8 خرداد 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلا اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 8 خرداد 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلا اوج گرفت/ قیمت جدید طلا 8 خرداد 1403"، کلیک کنید.