علایم هشداردهنده سرطان پستان

علایم هشداردهنده سرطان پستان

آفتاب نیوز :

نسرین مومنی اظهار کرد که امروزه یکی از عوامل نگران کننده در سلامتی بانوان، سرطان پستان است.

وی افزود این سرطان، شایع ترین سرطان در بانوان است و باید به پیشگیری و تشخیص به موقع آن توجه کرد.

لزوم توجه به علایم هشداردهنده

به گفته این کارشناس بهداشتی، برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان، باید علایم هشدار دهنده آن را شناخت. وی، مهم ترین علایم را توده پستان یا زیربغل، تغییر در شکل (عدم قرینگی) و سفتی آن، تغییرات پوستی (قرمزی، پوسته پوسته شدن، زخم، پوست پرتغالی، فرورفتگی و برآمدگی) و خروج هرگونه ترشح دانست که نیاز به بررسی دارد.

مومنی تصریح کرد: بهترین راه کاهش خطر سرطان پستان، ضمن داشتن شیوه زندگی سالم، انجام مراقبت های معمول، نظیر: معاینات دوره ای و انجام ماموگرافی (در صورت نیاز) به ویژه در افراد پُرخطر است.

کارشناس حوزه سلامت شهرستان تاکستان گفت: اغلب توده های پستانی، توسط خود فرد، و گاهی نیز توسط ماما و پزشک، حین معاینه تشخیص داده می شوند؛ بنابر این، انجام خودآزمایی پستان، به صورت ماهیانه و از سن 20 سالگی توصیه می شود. وی افزود که بهترین زمان انجام معاینه، روز های پنجم تا دهم قاعدگی است.

لزوم توجه به سلامت روان بانوان

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان هم توجه به سلامت روان بانوان از جنبه فکری و عاطفی را در این زمینه مهم دانست.

به گفته آزیتا مهریان، برای به دست آوردن، حفظ و ارتقای سلامت روان، نیاز به داشتن مهارت های زندگی، مانند: مدیریت استرس و کنترل خشم و همچنین برقراری ارتباط درست با اعضای خانواده و مقابله با افکار منفی است.

علایم هشداردهنده سرطان پستان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علایم هشداردهنده سرطان پستان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علایم هشداردهنده سرطان پستان"، کلیک کنید.