علی اف: تنها راه صلح این است که ارمنستان تمام شروط ما را بپذیرد

علی اف: تنها راه صلح این است که ارمنستان تمام شروط ما را بپذیرد

به گزارش آژیراک، «الهام علی اف» رییس جمهور جمهوری آذربایجان گفت ارمنستان باید درک کند تنها راه بهبود شرایط این است که تمامی شروط باکو را پذیرفته و ادعاهای ارضی خود را فراموش کند.

علی اف با بیان اینکه «ارمنستان و حامیانش فکر می کردند کسی با آن ها برخورد نمی کند»، گفت: «آن ها کاملاً اشتباه می کردند و هنوز هم اشتباه می کنند».

ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه «قره باغ کوهستانی» درگیری طولانی مدت دارند. در سپتامبر 2023، جمهوری آذربایجان کنترل این منطقه را به دست گرفت؛ منطقه ای که اکثر ساکنان آن ارمنی تبار هستند. در نتیجه این حمله، تقریباً همه ساکنان محلی به ارمنستان فرار کردند.

به گزارش آژیراک، باکو در زمان آن حمله از آغاز عملیات «ضدتروریسم» در قره باغ خبر داد و مدعی شد که ارمنستان در حال تقویت نظامی در این منطقه است و عملیات «خرابکارانه» علیه نیروهای جمهوری آذربایجان انجام داده است. ایروان این اتهامات را رد کرد و مدعی شد که باکو قصد پاک سازی ارامنه از قره باغ را داشته است.

در نهایت وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفت که با میانجی گری فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه، توافقی میان باکو و نمایندگان قره باغ مبنی بر توقف کامل درگیری ها حاصل شد. بااین حال، در نتیجه حمله نیروهای جمهوری آذربایجان دست کم 100 هزار تن از 120 هزار سکنه ارمنی آن به ارمنستان رفتند.

به گزارش پایگاه خبری «ترند» علی اف گفت: ارمنستان به دنبال یک «صاحب» جدید بوده و در آغوش دیگران به دنبال یک پناهگاه می گردد. ایروان باید بفهمد که تنها راه پذیرش تمامی شروط آذربایجان و کنار گذاشتن ادعاهای ارضی در مقابل آذربایجان است.

310310

علی اف: تنها راه صلح این است که ارمنستان تمام شروط ما را بپذیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علی اف: تنها راه صلح این است که ارمنستان تمام شروط ما را بپذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علی اف: تنها راه صلح این است که ارمنستان تمام شروط ما را بپذیرد"، کلیک کنید.