عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم

آژیراک/مازندران وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مردم این وزارت را با سرعت بالا اینترنت می شناسند، گفت: دولت سیزدهم در مدت 2 سال اخیر 150 کیلومتری فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی را عملیاتی کرده است.

عیسی زارع پور شامگاه 26 بهمن ماه در جلسه شورای اداری مازندران که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مردم در آینده نزدیک طعم شیرین سرعت اینترنت نزدیک به گیگابایت بر ثانیه را خواهند چشید.

وی افزود: توسعه و نوسازی همه لایه شبکه ارتباطی سیار و ثابت از بستر فیبرنوری با هدف ایران هوشمند شروع شده است.

زارع پور با اشاره به اینکه امروز در مازندران افتتاح فیبرنوری منازل و کسب و کار سه شهر بابل، بابلسر و نکا انجام شد، تصریح کرد: با توسعه زیر ساخت های ارتباطی، افزایش کیفیت تصاویر ماهواره ای را نیز شاهد هستیم.

این مسیول به طرح شبکه ملی اطلاعات به عنوان مهمترین ماموریت این وزارتخانه دانست و افزود: در 12 سال گذشته شبکه ملی اطلاعات مورد بی مهری قرار گرفته است هم اکنون در کمتر از سه سال زیر ساخت های این طرح از 20 درصد به بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم

زارع پور شبکه ملی اطلاعات را شبکه ای با سرعت و امن در گستره جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: زیرساخت ارتباطی و اطلاعاتی، خدمات مثل موتور جستجو و شبکه های اجتماعی از مهم ترین بخش های شبکه ملی اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شکل گیری قرارگاه شبکه ملی اطلاعات، بر اجرای گسترش زیر ساخت شبکه ارتباطی کشور تاکید کرد و ادامه داد: اکنون کشور ایران در رتبه 154 به لحاظ توسعه در ارتباطات سیار و ثابت دنیا قرار دارد.

این مسیول بی توجهی به مسایل زیرساختی ارتباطات را متوجه همه دولت های پیشین دانست و افزود: از 2سال گذشته طرح فیبر نوری به عنوان مهمترین زیر ساخت ارتباطی به خوبی در حال اجراست.

زارع پور با اظهار این که ارتباطات در 24 استان کشور وضعیت خوبی ندارد، گفت: نو سازی شبکه ارتباطی سیار و ثابت کشور شروع شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت سیزدهم، آینده ارتباطی کشور را با بی توجهی فدا نخواهد کرد، گفت: مردم در این دولت طعم شیرین سرعت اینترنت نزدیک به گیگابایت بر ثانیه را خواهند چشید.

این مسیول با تاکید براینکه دولت با توسعه زیر ساخت های ارتباطی، آینده ایران هوشمند را تضمین می کند، خاطرنشان کرد: مدیریت فضای مجازی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، اگر کشوری در این بخش راهبرد نداشته باشد، مدیریت کشورش را از دست می دهد.

زراع پور با اعلام اینکه دولت سیزدهم با همه توان در صدد توسعه زیرساخت های لازم ارتباطات است، اظهار  کرد: دولت هوشمند و ارایه خدمات غیر حضوری به مردم به عنوان دیگر ماموریت مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم

وی افزود: اکنون سه هزار خدمت از بستر دولت هوشمند در حال اجرا است، یعنی مردم از پنجره ملی دولت تا 70 درصد خدمت مختلف را دریافت می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه 10 درصد خدمات دولت بدون حضور و ارایه مدرک انجام می شود، یادآور شد: طبق برنامه تا سال 1406 صد درصد خدمات دولت هوشمند خواهد شد.

پایان خبر آژیراک

عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیاتی شدن 150 کیلومتر فیبر نوری زیر دریا و ارتباطات فضایی در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.