عکس| رسوا شدن ورزشکار حقه باز در المپیک

آفتاب نیوز :

در نهایت اونیچنکو از مسابقات پنج گانه اخراج شد و شانس خود را برای کسب مدال از دست داد. تیم شوروی هم شانس گرفتن مدال تیمی را از دست داد.

ورزشکار اهل شوروی در بازی های المپیک 1976 مونترال با تقلب به دنبال مدال طلا بود، اما نه تنها به خواسته خود نرسید بلکه در دنیا رسوا شد و باعث شد برچسب متقلب همیشه با او باشد.

در تاریخ بازی های المپیک، ورزشکارانی بوده اند که تلاش کردند با تقلب به سکوی المپیک برسند. یکی از این افراد، ورزشکار اهل شوروی است که می خواست با به کاربردن یک حقه به مدال برسد، اما توسط بریتانیایی ها رسوا شد.

بوریس اونیچنکو در پنج گانه مدرن فعالیت می کرد و دو مدال طلا و نقره تیمی و یک نقره انفرادی المپیک را در کارنامه داشت، اما طلای انفرادی نداشت و در المپیک 1976 دنبال طلا بود.

رشته پنج گانه شامل سوارکاری، شمشیربازی، تیراندازی، شنا و دو بود.

این ورزشکار در المپیک 1976 مونترال در رشته شمشیربازی با جرمی فاکس کاپیتان تیم بریتانیا رقابت کرد. در هنگام مبارزه و در یک حمله فاکس برای جلوگیری از برخورد با نوک تیغه به عقب پرید، اما تیغه ورزشکار شوروی امتیاز را ثبت کرد. فاکس بلافاصله اعتراض کرد که برخوردی صورت نگرفته است.

فاکس معتقد بود، این سلاح قطعا دستکاری شده بود، چون حتی بدون تماس هم امتیاز ثبت می کرد. گروهی مسیولیت بررسی موضوع را برعهده گرفتند.

در نهایت مشخص شد که او کابلی پنهانی در شمشیرش قرار داده بود و با زدن دکمه ای نشان می داد ضربه زده است. البته اونیچنکو توضیح داد، تجهیزات متعلق به او نیست با این حال داوران به این نتیجه رسیدند که توضیحات این ورزشکار شوروی به اندازه کافی خوب نیست.

در نهایت اونیچنکو از مسابقات پنج گانه اخراج شد و شانس خود را برای کسب مدال از دست داد. تیم شوروی هم شانس گرفتن مدال تیمی را از دست داد.

مطبوعات به اونیچنکو برچسب “بوریس متقلب” زدند. او دیگر در مسابقات بین المللی شرکت نکرد. همچنین در کشور خود اوکراین جریمه شد وآخرین بار به عنوان راننده تاکسی در شهر کیف کار می کرد.

عکس| رسوا شدن ورزشکار حقه باز در المپیک

عکس| رسوا شدن ورزشکار حقه باز در المپیک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| رسوا شدن ورزشکار حقه باز در المپیک" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| رسوا شدن ورزشکار حقه باز در المپیک"، کلیک کنید.