فراخوان مشمولان متولد 1385 برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

فراخوان مشمولان متولد 1385 برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1385 را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود فرا خواند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1385 می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند، وارد غیبت می شوند و برابر ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام، عدم دریافت مستمری از سازمان ها، عدم صدور پروانه کسب و… مواجه خواهند شد.

طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا سه ماه باشد، 90 روز و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از 3 ماه باشد تا 180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

گفتنی است، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب و به مراجعه صالح قضایی معرفی می شوند.

بنا بر اعلام سایت پلیس، در این اطلاعیه آمده است: این دسته از عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال سازمان در پیام رسان های داخلی (سروش، ایتا و روبیکا) به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

فراخوان مشمولان متولد 1385 برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراخوان مشمولان متولد 1385 برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراخوان مشمولان متولد 1385 برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی"، کلیک کنید.