فهرست انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام شود

اطلاعیه شماره 16 ستاد انتخابات کشور؛

فهرست انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام شود

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 16 درباره تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: احزاب و جبهه های سیاسی می توانند فهرست انتخاباتی خود را در سطح ملی و یا استانی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام کنند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، ستاد انتخابات کشور روز چهارشنبه در اطلاعیه شماره 16، چگونگی فعالیت جبهه های سیاسی را در تبلیغات نامزد های انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در راستای اجرای ماده (8) «قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» و «آیین نامه اجرایی» مصوب آن، در خصوص نحوه فعالیت جبهه ها و ایتلاف های سیاسی جهت اعلام فهرست های انتخاباتی، بدین وسیله ضمن تشکر از رعایت چارچوب های قانونی در عرصه رقابت ها توسط احزاب، گروهها، جبهه های سیاسی، فهرست های ایتلافی و نامزد های حاضر در صحنه، ضوابط فعالیت ایتلاف ها و جبهه های مذکور در ارایه فهرست های انتخاباتی به شرح ذیل اعلام می شود:

– صرفاً احزاب و جبهه های سیاسی می توانند پس از تایید صلاحیت داوطلبان، فهرست انتخاباتی خود را به صورت مجزا برای حوزه های انتخابیه دارای بیش از یک کرسی و تا سقف کرسی های آن حوزه انتخابیه تنظیم و با توجه به سطح فعالیت ملی و یا استانی آن حزب و جبهه به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام کنند.

-احزاب و جبهه های سیاسی مکلفند فهرست خود را جهت ارایه به ستاد انتخابات و یا فرمانداری، با قید عنوان فهرست، طی نامه مکتوب با امضای دبیرکل یا نماینده قانونی آن حزب یا جبهه و به ضمیمه موافقت کتبی نامزد ها برای عضویت در فهرست، ارسال کنند. آگهی اسامی نامزد ها و فهرست های یاد شده پس از تایید ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها منتشر می شود.

-پس از اعلام رسمی حمایت گروه ها، مجامع و اقشار مختلف از نامزد مورد نظر، وی می تواند حمایت آنان را در آثار تبلیغاتی مجاز خود، درج و منتشر کند.

-چنانچه نامزد های انتخابات بخواهند در آثار تبلیغاتی خود از اعلام نظر، نام، تصویر یا نماد شخصیت ها، مقامات اشخاص حقیقی حقوقی، احزاب و گروه ها در تایید خود استفاده کنند، لازم است اعلام نظر کتبی و امضا شده ایشان تسلیم هیات استانی بررسی تبلیغات شود. البته اعلام نظر شخصیت ها به شرطی مجاز است که بدون ذکر عنوان و مسوولیت آنها باشد.

وزارت کشور انتظار دارد در راستای شاخص های چهارگانه انتخابات؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، همه فعالان سیاسی در عرصه انتخابات نسبت به رعایت چارچوب های قانونی در تبلیغات و فهرست های انتخاباتی دقت نظر داشته باشند.

براساس این اطلاعیه، منظور از احزاب و جبهه های سیاسی در این اطلاعیه، موضوع ماده 1 قانون «نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی» مصوب 1394/11/4 است که آخرین فهرست آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در تاریخ 1 اسفند 1402 منتشر شده است.

فهرست انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فهرست انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فهرست انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری ها اعلام شود"، کلیک کنید.