قدم زدن عمرتان را طولانی می کند

قدم زدن عمرتان را طولانی می کند

آفتاب نیوز :

بر اساس نتایج بررسی های اخیر محققان، تعداد قدم ها و میزان پیاده روی که برای سلامت شما مفید است، کمتر از آن چیزی است که تصور می کردید.

این مطالعه که امروز در مجله اروپایی قلب و عروق (European Journal of Preventive Cardiology) منتشر شد، نشان داد که حداقل سه هزار و 967 قدم پیاده روی در روز خطر مرگ به هر دلیلی و 2 هزار و 337 قدم در روز خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

با این حال، تجزیه و تحلیل جدید 226 هزار و 889 نفر از 17 مطالعه مختلف در سراسر جهان نشان داده است که هر چه بیشتر پیاده روی کنید، مزایای بیشتری برای سلامتی شما خواهد داشت؛ به طوری که با هر 500 تا 1000 قدم اضافی که راه می روید، خطر مرگ به هر دلیل یا مرگ بر اثر بیماری قلبی و عروقی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

افزایش هزار قدم در روز با کاهش 15 درصدی خطر مرگ به هر دلیل و افزایش 500 قدم در روز با کاهش هفت درصدی مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی همراه است.

پروفسور Banach رهبر این پژوهش و استاد قلب و عروق دانشگاه پزشکی لودز لهستان، می گوید: «مطالعه ما تایید می کند که هر چه بیشتر راه بروید، بهتر است. ما متوجه شدیم که این امر برای مردان و زنان، صرف نظر از سن و صرف نظر از زندگی در یک منطقه معتدل، نیمه گرمسیری، نیمه قطبی یا منطقه ای با آب و هوای ترکیبی، صدق می کند. تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که برای کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از هر علتی به چهار هزار قدم در روز و حتی کمتر برای کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی نیاز است.

مستندات قطعی نشان می دهد سبک زندگی بی تحرک ممکن است منجر به افزایش بیماری های قلبی عروقی و کوتاه تر شدن طول عمر شود.

مطالعات نشان داده اند که فعالیت بدنی ناکافی بیش از یک چهارم جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار داده است. زنان بیشتر از مردان (32 درصد در مقابل 23 درصد) و افراد در کشور های با درآمد بالاتر در مقایسه با کشور های کم درآمد (37 درصد در مقابل 16 درصد) فعالیت بدنی کافی ندارند.

بر اساس داده های سازمان جهانی بهداشت، فعالیت بدنی ناکافی چهارمین علت شایع مرگ و میر در جهان است و سالانه 3،2 میلیون مرگ مربوط به کم تحرکی گزارش می شود. از طرفی همه گیری COVID-19 منجر به کاهش فعالیت بدنی شد و دو سال بعد از آن نیز سطح فعالیت بهبود نیافته است.

دکتر Ibadete Bytyçi از مرکز بالینی دانشگاه کوزوو پریشتینا، نویسنده ارشد مقاله، می گوید: «تاکنون مشخص نشده بود که تعداد بهینه گام ها و تاثیر آن بر سلامتی چقدر است. با این حال، باید تاکید کنم که اطلاعات محدودی در مورد تاثیرچشمگیر 20 هزار قدم در روز وجود دارد، بنابراین همچنان نیاز است این نتایج در گروه های بزرگ تری از مردم تایید شود. “

این متاآنالیز اولین موردی است که نه تنها تاثیر پیاده روی تا 20 هزار قدم در روز را ارزیابی می کند، بلکه به بررسی این موضوع می پردازد که آیا بسته به سن، جنس یا محل زندگی افراد در جهان، میزان این تاثیر تفاوت می کند یا خیر.

محققان به طور متوسط هفت سال وضعیت شرکت کنندگان را پیگیری کردند. میانگین سنی آن ها 64 سال بود و 49 درصد شرکت کنندگان زن بودند.

در افراد 60 سال یا بیشتر، میزان کاهش خطر مرگ کمتر از افراد کمتر از 60 سال بود. در افراد مسن تر، 42 درصد کاهش خطر در افرادی که بین 6 هزار تا 10 هزار قدم در روز راه می رفتند مشاهده شد، در حالی که در بزرگسالان جوانی که بین 7 هزار تا 13 هزار قدم در روز راه می رفتند، 49 درصد کاهش خطر مشاهده شد.

پروفسور Banach می گوید: «در دنیایی که دارو های پیشرفته ای برای مقابله با بیماری های خاص قلبی عروقی در دسترس است، معتقدم همیشه باید بر تغییر سبک زندگی، از جمله رژیم غذایی و ورزش، که قهرمان اصلی تحلیل ما بود، تاکید شود، چراکه ممکن است حداقل در کاهش خطرات قلبی عروقی و افزایش عمر موثرتر باشد.»

قدم زدن عمرتان را طولانی می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قدم زدن عمرتان را طولانی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قدم زدن عمرتان را طولانی می کند"، کلیک کنید.