لزوم حمایت ویژه از هنرمندان کرمانشاهی

لزوم حمایت ویژه از هنرمندان کرمانشاهی

به گزارش خبرنگار آژیراک کرمانشاه، حامد دمیاد عصر امروز سه شنبه (15 اسفندماه) در مراسم رونمایی از کتاب نقاشان کرمانشاه، اظهار کرد: فرهنگ و هنر حوزه اثرگذاری است که در استان کرمانشاه با وجود مفاخر ارزشمند با غنای خوبی همراه بوده است.

وی افزود: یکی از چالش های اساسی ما چالش نشر و عرضه محصولات فرهنگی است و نتوانسته ایم از ارزش های خود به درستی بهره برداری کنیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امروز افرادی در جامعه ما به دلیل اینکه آشنایی و اطلاعات خاصی از فضای فرهنگ و هنر این سرزمین ندارند از ادبیات، شعر و کتاب فاصله گرفته اند و اگر در این حوزه نیز در حال فعالیت هستند به دنبال هنر فاخر و ارزشمند نیستند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه نقاشی، خوش نویسی و موسیقی به رشد فضایل اخلاقی و گفتمان های ارزشمند در جامعه کمک می کند و در این میان ما به دنبال استفاده از ابزارهای هنری برای انتقال این مفاهیم هستیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ابراز کرد: تکریم و حمایت از مفاخر فرهنگی و هنری یکی از اولویت های ارشاد اسلامی استان است و وظیفه خود می دانیم از این جنس فعالیت ها به صورت ویژه حمایت کنیم.

دمیاد عنوان کرد: بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته، جوانان ما به دلایل مختلف این امکان را ندارند که در حوزه هنر بروز و ظهور داشته باشند، برهمین اساس شناسایی، آموزش و توانمندسازی جوانان در دستور کار قرار گرفته و این مهم را از مدارس و دانشگاه ها آغاز کرده ایم که البته نیازمند حمایت پیشکسوتان و اساتید حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با ادامه داشتن چنین رویدادهایی در راستای هویت بخشی به جامعه گام برداریم.

46

لزوم حمایت ویژه از هنرمندان کرمانشاهی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم حمایت ویژه از هنرمندان کرمانشاهی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم حمایت ویژه از هنرمندان کرمانشاهی"، کلیک کنید.