لهستان: مرز با بلاروس را می‌بندیم

لهستان: مرز با بلاروس را می‌بندیم

به گزارش آژیراک به نقل از راشاتودی، وزیر خارجه لهستان از احتمال بستن مرز مشترک با بلاروس به بهانه مبارزه با ورود مهاجران گفت.

«رادوسلاو سیکورسکی» وزیر امور خارجه لهستان اعلام کرد که دولت ورشو قصد دارد به دلیل هجوم مهاجران از کشورهای خاورمیانه، مرزهای خود با بلاروس را به طور کامل ببندد.

وزیر خارجه بلاروس در مصاحبه ای تلویزیونی گفت که دولت در حال حاضر بر بررسی پیامدهای بستن مرزها بر اقتصاد و جوامع داخلی متمرکز است.

سیکورسکی یادآور شد که فنلاند مرزهای خود با روسیه را بسته است و این اقدام موجب کاهش جریان ورد پناهجویان به این کشور شده است. به گفته این مقام لهستان، هلسینکی نوامبر گذشته این اقدام را پس از ورود بیش از هزار و ۳۰۰ مهاجر، عمدتاً از خاورمیانه و آفریقا، به فنلاند در پیش گرفت.

وزیر خارجه لهستان تاکید کرد که پس از بستن مرز با بلاروس، لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس) تأثیرات ورود مهاجران را احساس می کند.

سیکورسکی مدعی شد که تشدید جریان ورود مهاجران به لهستان از ابتدای سال جاری، یک عملیات کاملاً کنترل شده از سوی سرویس های امنیتی روسیه و بلاروس است.

310310

لهستان: مرز با بلاروس را می‌بندیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لهستان: مرز با بلاروس را می‌بندیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لهستان: مرز با بلاروس را می‌بندیم"، کلیک کنید.