ماکت میراژ F1 و فانتوم وزارت دفاع/ عکس

به گزارش خبرگزاری آژیراک و براساس گزارش کانال خبری پارتیزان، در تصویر فوق، برروی ماکت جنگنده میراژ F1 EQ، دو تیر موشک هوا به هوای کوتاه برد چینی PL-7 و دو تیر موشک کروز ضدکشتی قادر هواپایه قابل مشاهده است. نکته جالب و قابل تامل این ماکت، سوخت گیری یاربه یار فانتوم به میراژ است.

سوخت گیری یاربه یار فانتوم به سایر جنگنده ها(F-14 تامکت/F-4E/RF-4E فانتوم/فتوفانتوم و F-5E/F تایگر مجهز به پراپ سوخت گیری) و در دهه 60 توسط جهادخودکفایی نیروی هوایی ارتش طی پروژه صانع با نصب غلاف سوخت رسان Beech-1080 برروی فانتوم بود که در این روش، جنگنده ای که قصد سوخت گیری دارد باید سوخت رسانی با استفاده از پراپ به روش بسکت صورت بگیرد.

ماکت میراژ F1 و فانتوم وزارت دفاع/ عکس

اگرچه این روش ها تاکتیکی و خوب هستند؛ اما باید در نظر داشت که هم جنگنده F-4E فانتوم و هم جنگنده میراژ F1 منسوخ و قدیمی بوده و کاری در برابر انبوه جنگنده های نسل 4 و 4++ منطقه از پیش نخواهند برد و باید فکری برای جایگزینی آن ها کرد.

227227

ماکت میراژ F1 و فانتوم وزارت دفاع/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماکت میراژ F1 و فانتوم وزارت دفاع/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماکت میراژ F1 و فانتوم وزارت دفاع/ عکس"، کلیک کنید.