محمدی: مراجع قضایی در آرای خود به ظرفیت قانونی پابند الکترونیک بیشتر توجه کنند

محمدی: مراجع قضایی در آرای خود به ظرفیت قانونی پابند الکترونیک بیشتر توجه کنند

رییس سازمان زندان ها گفت: امروز در تولید پابند الکترونیک خودکفا شده ایم و از مراجع قضایی تقاضا داریم در آرای خود بیشتر به این ظرفیت قانونی توجه کنند.

به گزارش آژیراک، اولویت های سازمان زندان ها برای اجرا در سال 1403 در نشستی با حضور غلامعلی محمدی رییس سازمان زندان ها و مدیران ستادی و استانی ادارات کل و زندان های سراسر کشور بصورت حضوری و ویدیوکنفرانس اعلام و مورد تبیین قرار گرفت.

در ابتدای این نشست غلامعلی محمدی با تبریک سال نو و گرامیداشت ماه مبارک رمضان گفت: به لطف پروردگار و تلاش مدیران و کارکنان، درسال اخیر حرکت رو به جلوی سازمان درحوزه اقدامات تحولی کاملا محسوس بود.

وی سپس با اشاره به اجرای شعار سال ازسوی سازمان زندان ها تاکید کرد: سازمان زندان ها درمیان زیرمجموعه های قوه قضاییه بیشترین قابلیت را در تحقق شعار اعلام شده ازسوی رهبر معظم انقلاب، بویژه توسعه اشتغال پایدار خواهد داشت البته اشتغال زایی همواره جز ماموریت های اصلی سازمان بوده و درسال جاری نیز با بهره گیری از مشارکت و ظرفیت مردمی رونق بیشتری می گیرد.

اعلام اولویت های سازمان زندان ها در سال 1403

در ادامه این نشست از سوی رییس سازمان زندان ها محورهای چهارگانه «استفاده حداکثری از ظرفیت مولدسازی با رویکرد انتقال زندان های فرسوده(هدف) به خارج از شهرها و تکمیل پروژه های نیمه تمام»، «توسعه اشتغال پایدار در زندان های هدف مبتنی بر دو راهبرد اشتغال صنعت محور و خوابگاه- کارگاه با مشارکت کارآفرینان، خیرین و بنیاد تعاون زندانیان کشور»، «توسعه کمی و کیفی بهره گیری از ظرفیت های قانونی و تاسیسات نوین کیفری با تاکید بر نظام آزادی تحت نظارت سامانه های الکترونیکی(پابند)» و «انعکاس مناسب رسانه ای از دستاوردها و خدمات برجسته اصلاحی، تربیتی و حمایتی سازمان با محوریت آموزه های دینی(قرآنی) و سلامت فراگیر» به عنوان اولویت های سال 1403 سازمان زندان ها اعلام و مورد تاکید قرار گرفت.

از تحقق شعار سال درزمینه اشتغال زندانیان تا جهاد تبیین درباره اقدامات فرهنگی زندان ها

 محمدی در این جلسه با بیان اینکه اولویت های دوسال قبل همچنان باید پیگیری شوند، در توضیح اولویت های جاری یادآور شد: درمورد پروژه های سازمان، گام اول تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام است و درخصوص اشتغال نیز تمرکز بر دو رویکرد «اشتغال صنعت محور» و «خوابگاه-کارگاه» خواهد بود. البته اشتغال در همه این سال ها از برنامه های اصلی سازمان بوده است چراکه بستر انجام مهمترین رسالت و ماموریت سازمان یعنی اصلاح و تربیت قطعا بر حرفه آموزی و اشتغال متمرکز است.

وی همچنین درباره نظام آزادی تحت نظارت سامانه های الکترونیکی(پابند) گفت: امروز در تولید پابند الکترونیک خودکفا شده ایم. از مراجع قضایی تقاضا داریم در آراء خود بیشتر به این ظرفیت قانونی توجه کنند.

رییس سازمان زندان ها توسعه فعالیت های قرآنی در زندان ها را یادآور شد و با اشاره به رشد قابل توجه آن گفت: انتظار می رود اطلاع رسانی صحیح از فعالیت های متعدد فرهنگی و تربیتی در زندان ها همچنان با جدیت دنبال شود.

در این نشست معاونین و مدیران ستادی حضور داشتند و مدیران ادارات کل استان ها و روسای مراکز اصلاحی و تربیتی نیز به شکل آنلاین در جریان اولویت های ابلاغی سازمان زندان ها قرار گرفتند.

پایان خبر آژیراک 

محمدی: مراجع قضایی در آرای خود به ظرفیت قانونی پابند الکترونیک بیشتر توجه کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محمدی: مراجع قضایی در آرای خود به ظرفیت قانونی پابند الکترونیک بیشتر توجه کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محمدی: مراجع قضایی در آرای خود به ظرفیت قانونی پابند الکترونیک بیشتر توجه کنند"، کلیک کنید.