مدیر سازمان جاسوسی آمریکا به مصر سفر می کند

مدیر سازمان جاسوسی آمریکا به مصر سفر می کند

به گزارش حبرآنلاین، وبگاه آمریکایی آکسیوس به نقل از منابع آگاه خود گزارش داده است که مدیر سیا برای دستیابی به موفقیت در توافقنامه مبادله اسرای اسراییلی، وارد قاهره، پایتخت مصر خواهد شد.

همزمان، شورای امنیت ملی آمریکا خواستار اجرای سریع اقدامات اعلام شده توسط اسراییل به درخواست رییس جمهور آمریکا، «جو بایدن» شده است.

به گفته شورای امنیت ملی آمریکا، سیاست واشنگتن در قبال تل آویو با ارزیابی اجرای اقدامات اسراییل در غزه تعیین خواهد شد.

به گزارش آژیراک؛ شورای امنیت ملی آمریکا همچنین افزوده است که آماده هماهنگی با اسراییل، اردن، مصر و سازمان ملل برای تضمین اجرای آتش بس و توقف جنگ غزه هستیم.

از سوی دیگر، «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه یک گفتگوی تلفنی پرتنش داشتند. شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفتگوی بایدن و نتانیاهو را متشنج خواند و گفت بایدن اقدامات و رفتارهای رژیم صهیونیستی را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان اسراییل الیوم نیز اعلام کرد که بایدن برای اولین بار از آغاز جنگ در غزه، در گفتگو با نتانیاهو خواستار آتش بس فوری به منظور بهبود اوضاع انسانی در این باریکه شده است. این روزنامه از این درخواست بایدن به عنوان ضربه ای قوی به اسراییل یاد کرده است.

همچنین آریل کهانا تحلیلگر سیاسی اسراییلی در گفتگو با اسراییل الیوم در واکنش به مکالمه تلفنی بایدن و نتانیاهو گفت دو اظهارنظر تند و بی سابقه از بایدن، نخست اینکه او برای اولین بار از آغاز جنگ در غزه خواستار آتش بس فوری برای بهبود اوضاع انسانی این باریکه شده و دوم اینکه او گفته در سیاست های خود در قبال جنگ در غزه تجدید نظر خواهد کرد و به عبارتی می توان گفت که حمایت عملی او از اسراییل به پایان نزدیک شده است.

از سوی دیگر، امیت سیگال در شبکه 12 گفت از دعوت به آتش بس موقت برای آزادی اسرای اسراییلی، به مرحله درخواست بایدن از اسراییل برای تسلیم شدن در برابر خواسته های حماس به منظور دستیابی به آتش بس رسیده ایم. سیگال گفت فشارهای همسر بایدن بر او اثر خود را گذاشته است.

باراک راوید در پایگاه خبری عبری زبان والا هم تاکید کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل اعلام کرده وضعیت جاری در غزه غیرقابل قبول است و حمله به نیروهای امدادرسان دیگر نباید تکرار شود و اگر شاهد تغییرات مورد نظر خود در سیاست های اسراییل در غزه نباشیم، مجبور خواهیم بود تغییراتی در سیاست های خود ایجاد کنیم.

شبکه عبری زبان کان نیز گفت بایدن در این گفتگوی تلفنی خواستار بازخواست و مجازات عاملان قتل نیروهای امدادرسان بین المللی شده است.

نیویورک تایمز تاکید کرد که بایدن نتانیاهو را به شدت سرزنش کرده و او را به تغییر سیاست های آمریکا تهدید کرده است.

برخی منابع به الجزیره اعلام کردند که بایدن در مکالمه تلفنی با نتانیاهو از گفتگو در مورد هرگونه جزبیات مربوط به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به رفح خودداری کرده است.

این منابع تاکید کردند که بایدن از نتانیاهو خواسته تدابیری فوری را ولو به طور یکجانبه برای توقف رنج و محنت های غیرنظامیان در غزه اتخاذ کند.

الجزیره به نقل از برخی منابع آورده است افرایش ورود کمک ها به غزه، افزایش اختیارات هیات مذاکره کننده رژیم صهیونیستی و توقف هرگونه تدابیر مرتبط با حضور و استقرار نیروهای اسراییلی در غزه در آینده از جمله تغییراتی است که بایدن از نتانیاهو درخواست کرده است.

این منابع تاکید کردند که بایدن به نتانیاهو اعلام کرده جهان در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده و برخی همپیمانان واشنگتن از تغییر سیاست های خود در قبال این رژیم خبر داده اند.

بایدن همچنین گفته مذاکرات در کنگره در مورد قراردادهای تسلیحاتی با رژیم صهیونیستی در آینده را به طور موقت تعلیق خواهد کرد.

او همچنین خواستار ارایه گزارشی مفصل در مورد هدف قرار دادن نیروهای امدادرسان بین المللی و تحقیقاتی فوری شده که متضمن بازخواست و مجازات عاملان این حمله باشد.

بایدن تاکید کرده که مشاور امنیت ملی آمریکا را برای پیگیری اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای تغییر در سیاست های خود روانه اراضی اشغالی خواهد کرد.

310310

مدیر سازمان جاسوسی آمریکا به مصر سفر می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیر سازمان جاسوسی آمریکا به مصر سفر می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیر سازمان جاسوسی آمریکا به مصر سفر می کند"، کلیک کنید.