مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی -کاپی کپی ترکیه بازگشایی شد

مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی -کاپی کپی ترکیه بازگشایی شد

به گزارش خبرگزاری آژیراک از آذربایجان غربی، جواد کرمی در گفت و گو با خبرنگاران ، با اشاره به اینکه ایجاد مرز ترانزیتی رازی در ششمین نشست همکاری های اقتصادی استان های مرزی جزو تفاهم نامه ایران و ترکیه بود، افزود: در نشست اخیر تفاهم نامه 30 بندی بین ایران و ترکیه به امضا رسید که توجه ویژه دو طرف به توسعه همکاری های همه جانبه در حوزه های اقتصادی را شامل بود.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت ها، بازگشایی مرزهای جدید و همچنین ایجاد مرز جدید ترانزیتی و صادراتی در کاپی کوی – رازی خوی، از جمله مهمترین این تفاهم ها بود که اجرای آن ها منجر به تحولی خوب و ارتقای تجارت بین الملل منطقه ای بین دو طرف خواهد شد.

کرمی با اشاره به بند 11 مصوبه شورای مبادلات مرزی استان در سال 1402 نیز گفت : بر اساس تفاهم نامه بین دو کشور و نیز مصوبه این شورا، از پایانه مرز رازی روزانه 30 خودروی ترانزیتی به صورت ترانزیت تردد خواهند کرد که در هفته جاری 17کامیون تردد کرده است.

معاون استاندار آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر محصولات کشاورزی از این مرز ترانزیت می شود و خودروهای ترانزیتی از سراسر ایران می توانند از طریق مرز رازی به کشور ترکیه و اروپا محصولات خود را صادر کنند.

وی ادامه داد: در محور خوی-قطور-مرز رازی دو نقطه حادثه خیز و حساس برای ترانزیت وجود دارد که با دستور استاندار آذربایجان غربی و با بسیج تمامی دستگاه ها بزودی این نقاط ایمن سازی شده و تلاش می شود تا بیش از پیش این محور را برای ترانزیت و مسافران آماده سازی شود.

کرمی گفت: مرز رازی این شهرستان اکنون هم بصورت ترانزیتی و هم مسافری بعنوان مرز رسمی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: هزار و 100میلیارد ریال از محل تهاتر نفت و 430میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رییس جمهور برای تکمیل این پروژه تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به خریداری زمینهای اطراف پایانه مرزی رازی اظهار کرد: 760 میلیاردریال به حساب دادگستری برای تعیین تکلیف اراضی رزاعی واقع در حاشیه و اطراف این مرز پرداخت شد تا مشکلی در توسعه مرز رازی و راه اندازی ترددهای تجاری وجود نداشته باشد.

مرز رازی خوی با دارا بودن سالن مسافری و تجاری در سه طبقه و بیش از هشت هزار و 200 مترمربع زیربنا ، در مدت زمان سه سال، با اعتبار 300 میلیارد تومان در سال گذشته افتتاح شد.

مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی -کاپی کپی ترکیه بازگشایی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی -کاپی کپی ترکیه بازگشایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی -کاپی کپی ترکیه بازگشایی شد"، کلیک کنید.