مزایای استفاده از چراغ‌های ال ای دی در مقایسه با لامپ‌های سنتی

۱۰ دلیل استفاده از LED ها

برای خرید انواع نور های خطی و LED میتوانید به وبسایت مگا لایت لد مراجعه فرمایید 

مقاله ای که آماده شده به ۱۰ دلیل برتری و مزایای LED ها نسبت به روشنایی های سنتی پرداخته است.
هنگامی که چراغ LED را با سایر تکنولوژی های روشنایی موجود در بازار مقایسه می کنید متوجه برتری های بی شمار این چراغ ها نسبت به سایر لامپ و چراغها شده و در می‌یابید که به صرفه ترین و هوشمندانه ترین انتخاب در زمینه روشنایی استفاده از چراغهای LED است.
تحقیقات اخیر و تحولات در زمینه نشان داده که این تکنولوژی روشنایی سبز را برای ما فراهم آورده و با کمک انقلابی که در علم روشنایی ایجاد کرده ،  کمک به کاهش صدمه صنایع روشنایی به محیط زیست میکند.
با توجه به آنچه ذکر شد، دلایل زیادی برای استفاده از روشنایی ال ای دی وجود دارد که در زیر به بررسی دقیقتر می پردازیم:
برای آگاهی از قیمت و خرید انواع محصولات نورپردازی از وارد کننده معتبر، بدون واسطه میتوانید با شماره 09124791776 در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از LED ها

۱طول عمر بالا

طول عمر بسیار بالا می تواند مهمترین مزیت لامپ های LED باشد.از دیودها و لامپهای LED طول عمری نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ ساعت انتظار می رود که این به معنی ۱۱ سال روشن بودن بدون وقفه و ۲۲ سال روشن بودن با استفاده ۱۲ ساعت در روز است.همچنین پس از این دوره با هزینه بسیار ناچیز قابل تعمیر و احیا می باشند.

۲بهره وری بیشتر انرژی

امروزه پر بازده و کارآمدترین منبع نور و روشنایی، تکنولوژی LED و همچنین زیرشاخه های آن مانند SMD و COB میباشند که بازدهی نزدیک به ۸۰ تا ۹۰% دارد. این بدین معناست که یک چراغ ال ای دی۸۰تا ۹۰ درصد از انرژی که مصرف می کند به نور تبدیل و تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از این انرژی را به انرژی های غیر نور از قبیل گرما تبدیل میکند.
این مساله درحالیست که یک لامپ رشته ای معمولی در حدود ۸۰% از انرژی ورودی خود را صرف گرما و فقط ۲۰% از آن صرف تولید نور می گردد که این اختلاف بهره وری بین لامپ های رشته ای و ال ای دی بسیار چشمگیر است.

۳دوستدار محیط زیست

روشنایی LED عاری ازهر گونه مواد شیمیایی سمی است. بیشتر لامپ های فلورسنت معمولی شامل بسیاری از مواد مضر از قبیل جیوه هستند که هم برای سلامتی و هم برای محیط زیست خطرناک است. محصولات LED مواد شیمیایی سمی ندارند و ۱۰۰% قابل بازیافت و در کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای مخصوصا CO2 موثر هستند. بطور کلی می توان گفت محصولات ال ای دی بالاترین بهداشت نور را دارا می باشند.
همچنین با توجه به طول عمر بالا که پیش تر به آن اشاره شد برای مثال تولید یک باعث می شود که ضایعات تولیدات چراغ رشته ای ۲۵ برابر کاهش داشته باشد.

مزایای استفاده از چراغ‌های ال ای دی در مقایسه با لامپ‌های سنتی

۴کیفیت با طول عمر بالا

LED ها با قطعات محکم و با بهترین کیفیت که بسیار مقاوم در برابر خشن ترین شرایط هستند ساخته شده اند. از این روست که چراغهای LED به شوک، ارتعاشات و اثرات خارجی مقاوم هستند.
استفاده از در سیستم های نورپردازی در فضای باز و تحت شرایط سخت و متفاوت و قرار گرفتن در معرض آب و هوا، باد، باران و غیره گزینه بسیار کارآمدی است.

۵انتشار UV صفر

لامپ LED میزان بسیار کمی اشعه مادون قرمز تولید می کند و تشعشعات فرابنفش آن نزدیک به صفر است. جالب است بدانید که به همین دلیل حشرات از نور ال ای دی گریزان هستند.
LED
ها نه تنها برای روشنایی کالا و موادی حساس به حرارت مناسب هستند، بلکه برای اشیاء حساس به UV یا اموالی که در موزه ها، گالری های هنری و سایت های باستان شناسی وجود دارند نیز مناسب میباشند.

مطالعه مقاله زیر به شما توصیه میگردد:

۶انعطاف در طراحی

LED ها در بازه بسیار بزرگی طراحی گردیده و این قابلیت را دارند که با تنوع در طرح، نوری با کیفیت و پر بازده تولید کنند LED  های تکی شدت نور قابل تنظیم دارند که نتیجه ی آن کنترل بسیار دقیق روشنایی است. سیستم های LED که خیلی دقیق طراحی شده اند، می توانند به نتایج خیلی خوبی دست پیدا کنند و نه تنها برای بینایی و آرامش چشم به شکل موثری عمل کنند، بلکه برای آرامش ذهن و خلق و خو نیز مفید باشند.

۷کارکرد در درجه حرارت بسیار سرد یا گرم

عملکرد LED ها هم در درجه حرارت سرد و هم گرم ایده ال میباشند و در دمای بین منفی ۲۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد می‌توانند عملکرد مطلوبی را نشان دهند.اما برای لامپ های فلورسنت درجه حرارت پایین تاثیر منفی داشته و یک چالش محسوب می شود.

۸منحنی پخش نور

LED ها به صورتی طراحی شده اند که در صورت نیاز می توانند نور متمرکز داشته و به مکانهای خاص بدون استفاده از انعکاس دهنده بیرونی، نور بتابانند. این ویژگی باعث شده است که نور ایجاد شده توسط محصولات LED بسیار بهینه و کاربردی محسوب شود.

۹قابلیت کلیدزنی بالا

لامپ LED بلافاصله روشن می شود که از مزیت های بزرگ برای زیرساخت پروژه هایی مانند چراغ های کنترل ترافیک میباشد. لامپ LED بدون هیچ تاثیر منفی در طول عمر یا انتشار نور، می تواند به فراوانی خاموش و روشن شود و هر دو این ویژگی ها در مقابل لامپ های سنتی است که برای رسیدن به روشنایی کامل احتیاج به زمان و در دفعات کلیدزنی محدودیت دارند.

۱۰ولتاژ کم

ولتاژ کاری محصولات LED بسیار پایین بوده که این مزیت باعث می شود علاوه بر ایجاد امنیت بالا و جلوگیری از خطر آتش سوزی، هزینه های انتقال نیرو (کابل کشی) به میزان قابل توجهی کاهش یابد. همچنین با توجه به مصرف انرژی پایین بیشترین سازگاری را با منابع نوری خورشیدی و یا سولار دارا می باشند.

 لیست محصولات و قیمت در وبسایت ترب 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مزایای استفاده از چراغ‌های ال ای دی در مقایسه با لامپ‌های سنتی" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مزایای استفاده از چراغ‌های ال ای دی در مقایسه با لامپ‌های سنتی"، کلیک کنید.