مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند

رییس پلیس راهور فراجا:

مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند

رییس پلیس راهور فراجا تذکر داد: مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، سردار سیدتیمور حسینی با بیان اینکه تا امروز بیشترین تردد نوروزی در استان های مازندران، گیلان و خراسان رضوی به ثبت رسیده اظهار کرد: یکی از مراحل مهم طرح نوروزی، مدیریت بازگشت است که این فرآیند از روز گذشته در همه محور های مواصلاتی آغاز شده است.

وی افزود: یکی از موارد مهم عدم ایجاد ترافیک در جاده ها، مدیریت مناسب هموطنان است تا زمان بازگشت خود را به دقیقه 90 موکول نکنند تا با توجه به ظرفیت محدود محور های مواصلاتی دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: به همین دلیل امیدواریم که هموطنان به خوبی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند تا شاهد کمترین بار ترافیکی و همچنین کمترین حوادث رانندگی باشیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا به میزان تردد در جاده های کشور اشاره و اضافه کرد: تاکنون بیش از 420 میلیون تردد در جاده ها انجام شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 2 درصد کاهش دارد.

سردار حسینی بیان کرد: یکی از دلایل اصلی کاهش این ترددها، وضعیت آب و هوای اکثر استان ها در روز های نخستین تعطیلات بود که برخی از استان ها با هشدار نارنجی هواشناسی روبرو بودند.

وی در ادامه به جانباختگان حوادث رانندگی در این ایام نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه تا امرور 664 هموطن بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در خاتمه اظهار کرد: تا امروز بیشترین تردد را در استان های مازندران، گیلان و خراسان رضوی شاهد بودیم و این سه استان میزبان بیشترین مسافران نوروزی بودند.

وی همچنین گفت: تعداد آمار تردد ها در سطح جاده های کشور افزایش پیدا کرده است، ممکن است محدودیت های ترافیکی را شاهد باشیم. مسافرانی که قصد بازگشت به شهر های خود را دارند، زمان سفرشان را مدیریت کنند. رانندگان در طول مسیر از سرعت و سبقت غیر مجاز اجتناب کنند.

مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند"، کلیک کنید.