مسکو: واشنگتن در 6 ماه اخیر، شورای امنیت را گروگان گرفته است

مسکو: واشنگتن در 6 ماه اخیر، شورای امنیت را گروگان گرفته است

به گزارش آژیراک، واسیلی نبنزیا، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل متحد درباره اقدام آمریکا در وتوی درخواست فلسطین برای عضویت دایم در سازمان ملل، تاکید کرد که واشنگتن شورای امنیت را گروگان گرفته است.

نبنزیا در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: تصمیم مقامات آمریکایی در اواسط آوریل مبنی بر وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر که خواستار عضویت دایم کشور فلسطین در سازمان ملل شده بود، «عمیقا تاسف برانگیز» است.

به گزارش آژیراک به نقل از راشاتودی، وی تاکید کرد: اقدامات واشنگتن به هیچ عنوان موضع اصولی سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل را منعکس نمی کند. در واقع، طی 6 ماه اخیر و در بحبوحه تحولات و رخدادهای خاورمیانه، (شورای امنیت) به گروگان آمریکا تبدیل شده است.

دیپلمات ارشد روس درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تصریح کرد: چرخه خشونت باید متوقف شود و تنها راه توقف این چرخه، دستیابی به آتش بس بی قیدوشرط و آغاز مذاکرات بنیادی درباره توافق دیپلماتیک عادلانه است.

وی اضافه کرد: ما به این نتیجه رسیده ایم که در این راستا، عضویت فلسطین در سازمان ملل یکی از شروط اصلی است. این اقدام مواضع مذاکراتی طرفین را متوازن می کند.

رابرت وود، معاون نماینده واشنگتن در سازمان ملل، با دفاع از وتوی عضویت داین فلسطین، مدعی شد که به گفته جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا «تنها راه نیل به صلح پایدار در منطقه، راه حل دوکشوری و تضامین امنیتی برای اسراییل است»!

310310

مسکو: واشنگتن در 6 ماه اخیر، شورای امنیت را گروگان گرفته است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: واشنگتن در 6 ماه اخیر، شورای امنیت را گروگان گرفته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: واشنگتن در 6 ماه اخیر، شورای امنیت را گروگان گرفته است"، کلیک کنید.