مصرف بی رویه ویتامین ب 12 ممنوع

مصرف بی رویه ویتامین ب 12 ممنوع

آفتاب نیوز :

ویتامین های گروه B یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی هستند که بدون نسخه به فروش می رسند. به طور معمول ویتامین های B6 و B12 مواد مغذی ضروری هستند که نقش مهمی در کاهش استرس و اضطراب، تولید انرژی و عملکرد شناختی دارند.

در این میان، اما یافته های محققان نشان می دهد مصرف دوز های بالای ویتامین B برای مدت طولانی می تواند احتمال ابتلا به سرطان ریه را تا 200 یا حتی 300 درصد افزایش دهد. نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف بالای B6 با سه برابر شدن و B12 با افزایش چهار برابری خطر سرطان ریه در مردان (به ویژه افراد سیگاری) مرتبط است.

باید توجه داشت که فرض رایج این است که مکمل های B6 و B 12 به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کنند، بنابراین یک تیم تحقیقاتی تاثیر مصرف بالای B6 و B12 را در یک دوره طولانی بر سرطان ریه ارزیابی کردند.

آن ها داده های 77118 بیمار را از نظر دریافت مکمل های ویتامین و شیوه زندگی تجزیه و تحلیل کردند، تحقیقی که برای بررسی اثرات مکمل ها بر سرطان طراحی شده است. این مطالعه برای تعدادی از عوامل تاثیرگذار مانند سن، تحصیلات، سیگار کشیدن، نژاد، مواد مخدر، مصرف الکل، وزن بدن و سابقه خانوادگی سرطان تنظیم شد.

دکتر تیودور براسکی، نویسنده اول این مطالعه، در رابطه با کشف فوق گفت: داده های ما نشان می دهد که مصرف دوز های بالای B6 و B12 در یک دوره زمانی طولانی می تواند به بروز سرطان ریه در مردان سیگاری کمک کند. این قطعاً یک امر نگران کننده است که ارزش ارزیابی بیشتر را دارد.

منبع: سیناپرس

مصرف بی رویه ویتامین ب 12 ممنوع

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصرف بی رویه ویتامین ب 12 ممنوع" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصرف بی رویه ویتامین ب 12 ممنوع"، کلیک کنید.