معرفی متهمان دادگاه منافقین/ حسین دادخواه؛ متهم ردیف هفتاد و یکم

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ حسین دادخواه؛ متهم ردیف هفتاد و یکم

حسین دادخواه متهم ردیف هفتاد و یکم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

به گزارش آژیراک، حسین دادخواه متهم ردیف 71 پرونده در دادگاه اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

او  قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان مسیول شاخه اصفهان، اقدام به فعالیت می کند. در ادامه و در مقطع فاز نظامی تشکیلات، او  به شاهرود متواری و مسیولیت اجرایی پایگاه منافقین را در آنجا برعهده می گیرد.

او که در تاریخ 1361/09/29 در یک قرار تشکیلاتی در شاهرود، با نام مستعار رضا حدادی، با کلت، نارنجک و قرص سیانور، دستگیر و به تهران اعزام شده بود، در تاریخ 1361/11/14 در مسیر انتقال مجدد به شاهرود، در راه آهن تهران، از دست ماموران فرار کرده و به خارج از کشور متواری می شود.او سپس به عراق رفته و در شاخه نظامی منافقین، با سمت معاون مسیول تیم تروریستی، سازماندهی می شود.

او در اکثر تحرکات منافقین در غرب کشور، شرکت فعال داشته و مدتی نیز به عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت فعالیت می کند. او در قتل عمد (شهادت) سید محمدحسن بهشتی نژاد، حسین دادخواه و مرتضی فخار، مسیولیت شناسایی هدف ترور (شهید بهشتی نژاد)، آدرس و ساعات تردد نامبرده و همچنین اعلام این اطلاعات به عوامل ترور، را برعهده داشته اند. بدین نحو که در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال 1360، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه دادن نامه، به سمت او شلیک می کنند که منجر به قتل (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می گردند.

او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-7668/12-2011 است.

پایان خبر آژیراک 

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ حسین دادخواه؛ متهم ردیف هفتاد و یکم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ حسین دادخواه؛ متهم ردیف هفتاد و یکم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ حسین دادخواه؛ متهم ردیف هفتاد و یکم"، کلیک کنید.