منابع عبری: تنش در کابینه جنگ تل آویو به اوج خود رسیده است

منابع عبری: تنش در کابینه جنگ تل آویو به اوج خود رسیده است

به گزارش آژیراک به نقل از الجزیره، منابع داخلی در تل آویو تایید کرده اند که تنش در شورای جنگ اسراییل به اوج خود رسیده است و نتانیاهو به عنوان نخست وزیر و گانتز عضو کابینه جنگ به ندرت با هم صحبت می کنند.

به گفته منابع عبری، نتانیاهو در مورد ارتباط گانتز با مقامات آمریکایی شک و تردید دارد.

براساس این گزارش، «گادی آیزنکوت»، عضو کنست اسراییل (پارلمان) از تصمیمات نتانیاهو در مورد هیات مذاکره کننده در توافق مبادله اسرا انتقاد کرده است و تیم نتانیاهو را در این ارتباط ضعیف می داند.

به گزارش آژیراک آیزنکوت همچنین تصمیم گیری های فردی نتانیاهو را رد می کند و آن را نقض توافق شورای جنگ می داند.

معاریو نیز گزارش داده است که بر اساس یک نظرسنجی، حداقل 45 درصد از اسراییلی ها با تصمیم نتانیاهو برای عدم اعزام هیات مذاکره کننده به قاهره مخالف هستند، در حالی که فقط 33 درصد از این تصمیم حمایت می کنند.

روز گذشته نیز تل آویو شاهد برپایی تظاهرات خانواده های اسرای اسراییلی بود و برخی معترضان خیابان های منتهی به ساختمان های دولتی را مسدود کردند.

همچنین روز چهارشنبه، رسانه های اسراییل اعلام کردند که صدها نفر از شهرک نشینان و خانواده های اسرای باقیمانده نزد حماس با تجمع مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی خواستار مذاکرات فوری آتش بس و آزادی اسرا شدند.

برپایه این گزارش، شهرک نشینان اسراییلی شعارهایی را علیه کابینه و به ویژه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل سر دادند.

معترضان در قدس اشغالی همچنین بی توجهی کابینه به وضعیت خود را محکوم کردند.

شهرک نشینان معترض به ادامه جنگ، خواستار بازگرداندن هرچه سریع تر فرزندان خود از غزه و استعفای نتانیاهو شدند. خانواده های اسرای اسراییلی در غزه اعلام کرده اند دیگر هیچ اعتماد و باوری به نتانیاهو و کابینه او ندارند و خود باید برای بازگرداندن فرزندانشان دست به کار شوند.

310310

منابع عبری: تنش در کابینه جنگ تل آویو به اوج خود رسیده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منابع عبری: تنش در کابینه جنگ تل آویو به اوج خود رسیده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منابع عبری: تنش در کابینه جنگ تل آویو به اوج خود رسیده است"، کلیک کنید.