مهمترین ویژگی رییس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود

 مهمترین ویژگی رییس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود

معاون قضایی دیوان عالی کشور در مراسم گرامیداشت رییس جمهور شهید  آیت الله رییسی و همراهانش گفت: یکی از ویژگی های  آیت الله رییسی در دوران مسیولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود و هر کجا قدم می گذاشت در آن بخش  تحولی ایجاد می کرد.

به گزارش آژیراک به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سید کریمی معاون قضایی دیوان عالی کشور در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت آیت الله دکتر رییسی و همراهانش اظهار داشت: یکی از ویژگی های  آیت الله رییسی در دوران مسیولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود و هر کجا قدم می گذاشت در آن بخش  تحولی ایجاد می کرد، در اوایل سال 1370 دادسرای انقلاب تهران در ساختمان اوین مستقر بود که با همت ایشان، مجموعه دستگاه قضایی از زندان اوین منفک شد و در خیابان معلم دایر شد.

وی ادامه داد: در دورانی که آیت الله رییسی ریاست سازمان بازرسی را برعهده داشت، بازرسی متمرکز در استان تهران بود اما ایشان تمام ادارات کل استانی را احیا و فعال کردند و با ایجاد تحول اساسی در اساسنامه سازمان بازرسی، یکی از بهترین دوره های سازمان بازرسی را رقم زدند.

کریمی افزود:  آیت االه رییسی معتقد بودند در هر بخشی باید تحول ایجاد کرد و بنا داشتند در منصب ریاست جمهوری تحول اساسی و ریشه ای در مدیریت اجرایی کشور ایجاد کنند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور با اشاره به دو ویژگی مهم رییس جمهور شهید اضافه کرد: تدین، تقوا، اخلاص و ولایتمداری ایشان موجب شد از سمت دادیاری تا ریاست قوه قضاییه پیش بروند و منشا برکات و خیرات بسیاری برای کشور شوند.

وی افزود: ولایت مداری و تبعیت بدون چون و چرای آیت الله رییسی از منویات مقام معظم رهبری به گونه ای بود که بنده به خاطر دارم در پی دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص فساد اقتصادی در دهه هفتاد، آیت الله رییسی بلافاصله ظرف 24 ساعت جلساتی را تشکیل دادند و در رابطه با فساد در ادارات و ارگان ها گزارش هایی تهیه و به مراجع قضایی ارسال کردند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: با مردم بودن و استماع مشکلات آنها  و سرکشی به استانها برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی، استقبال بی نظیر مردم در مراسم تشییع را در چندیدن استان در پی داشت و ان شاءالله همه ما این ویژگی را سرلوحه کارمان قرار دهیم و در بخش قضایی و اداری به نحو احسنت پاسخگوی ارباب رجوع باشیم که عاقبت بخیری در همین است.

مراسم گرامیداشت شهدای خدمت آیت الله دکتر رییسی و هیات همراه با حضور حجت الاسلام والمسلمیمن منتظری رییس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور،   معاونین دیوان عالی کشور و دادستانی کل کشور، قضات و کارمندان در نمازخانه کاخ دادگستری برگزار شد.

پایان خبر آژیراک

 مهمترین ویژگی رییس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " مهمترین ویژگی رییس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " مهمترین ویژگی رییس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود"، کلیک کنید.