موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر

موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر

نتایج یک تحقیق تازه از سوی کارشناسان «مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا» (CDC) نشان می دهد نوجوانان در این کشور برای فرار از نگرانی های موجود و به دلیل نیاز به آرامش، دست به دامن مواد مخدر می شوند.

به گزارش آژیراک، یافته های جدید به دنبال گزارش هایی از افزایش اضطراب و افسردگی در میان نوجوانان و جوانان این کشور از جمله سطوح بی سابقه ناامیدی به دست آمده است.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا می گویند این شرایط اغلب با گرایش بیشتر به مصرف مواد در دوران نوجوانی مرتبط است و به نظر می رسد نوجوانان آمریکایی از این طریق به دنبال راهی برای کاهش استرس و اضطراب شان هستند.

این گزارش بر اساس داده های بدست آمده از تحقیقی که روی بیش از 15 هزار و 900 نوجوان 13 تا 18 ساله صورت گرفت، تنظیم و ارایه شده است.

بنابر گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز، این نوجوانان در یک ارزیابی فردی به سوالات آنلاین درباره انگیزه های خود برای گرایش به مواد مخدر و الکل بین سال های 2014 تا 2022 پاسخ دادند.

پیش تر نیز نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس» داده هایی را منتشر کرده بود مبنی بر اینکه بیش از یک نفر از هر شش آمریکایی بزرگسال و نوجوان در سال گذشته میلادی (2022) به اختلال سوءمصرف مواد مبتلا بوده اند.

«هاویر بسرا»، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا در این باره گفت: اپیدمی اوردوز دلخراش است اما قابل پیشگیری نیز هست.

اختلال مصرف مواد در آمریکا افزایش چشمگیری داشته است به طوری که در سال 2022 در مقایسه با سال 2021، حدود 2.5 میلیون نفر بیشتر آن را تجربه کردند. افکار خودکشی نیز در بین بزرگسالان و نوجوانان افزایش یافته است.

پایان خبر آژیراک

موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موج ناامیدی در نوجوانان آمریکایی و افزایش گرایش به مواد مخدر"، کلیک کنید.