میدان ونک سه طبقه خواهد شد!

میدان ونک سه طبقه خواهد شد!

بنا برگفته شهردار منطقه 3، میدان ونک سه طبقه خواهد شد؛ تونلی که از زیر عبور می کند، یک طبقه فضای ماشین رو که قرار است از زیر سطح اصلی عبور کند و فضای پیاده راهی که روی سطح است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، حمید جوانی؛ شهردار منطقه 3 درباره طرحی که برای رفع ترافیک چهارراه جهان کودک و میدان ونک درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: طرح چهارراه جهان کودک یک طرح ملی است که منطقه پیگیری آن را انجام می دهد. به طوری که در آن تونلی برای رفع ترافیک در این محدوده طراحی شده که از نظر متراژ و مساحت از تونل توحید نیز بزرگتر است.

وی افزود: فاز مطالعاتی این طرح انجام شده و براساس هدف گذاری که حوزه معاونت فنی و عمران دارند، بعد از انجام پروژه های در دست اجرا و پروژه هایی مانند تونل متوسلیان به سراغ اجرای پروژه میدان ونک خواهند رفت اما مقدمات اجرای فاز یک این طرح در حال فراهم شدن است.

جوانی درباره جزییات این طرح توضیح داد: طرحی که در ابتدا برای اجرا مدنظر است طرحی است که از قبل از چهارراه جهان کودک یعنی از اتوبان شهید حقانی به سمت جهان کودک( شرق به غرب) تونلی را خواهیم داشت که این تونل از زیر میدان ونک و اتوبان ملاصدرا عبور می کند و در بزرگراه شهید چمران به روی سطح خواهد آمد یعنی تونلی است که بالغ بر 2 هزار متر طول مسیر آن خواهد بود.

شهردار منطقه 3 اضافه کرد: با این اتفاق بخشی از میدان ونک را به زیر سطح خواهیم برد، یعنی سواره رو به پایین منتقل و خود میدان به یک پیاده راه تبدیل خواهد شد؛ در واقع در محدوه میدان ونک فضایی سه طبقه را خواهیم داشت؛ تونلی که از زیر عبور می کند، یک طبقه فضای ماشین رو که قرار است از زیر سطح اصلی عبور کند و فضای پیاده راهی که روی سطح است.

وی ادامه داد: البته این طرح غایی و نهایی میدان ونک است و شاید دسترسی به آن سالها به طول بینجامد ولی اولویت در این طرح، ابتدا ایجاد تونل و سپس ایجاد زیرگذر میدان ونک و پس از آن ایجاد مسیر پیاده راه در روی سطح است تا بتوانیم فضای میدان را از حالت شلوغی فعلی، خارج کنیم که امیدواریم مقدمات اجرایی این طرح هر چه زودتر فراهم شود.

جوانی تاکید کرد: همه سازمان ها و نهادهای مرتبط چه در داخل و چه در خارج از شهرداری باید برای اجرای این طرح کمک کنند. مثلا بخش منظر شهری و زیباسازی و تغییر بافت فضای پیرامونی میدان ونک را در این طرح خواهیم داشت و معاونت های خدمات شهری، فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در داخل درگیر این طرح خواهند بود و در خارج از مجموعه شهرداری نیز این طرح، مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی در وزارت راه را لازم دارد.

میدان ونک سه طبقه خواهد شد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میدان ونک سه طبقه خواهد شد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میدان ونک سه طبقه خواهد شد!"، کلیک کنید.