نتانیاهو از سوی بن گویر تهدید شد

نتانیاهو از سوی بن گویر تهدید شد

به گزارش آژیراک «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در واکنش به عقب نشینی نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از منطقه خان یونس در جنوب غزه گفت: اگر نتانیاهو تصمیم بگیرد بدون حمله گسترده به رفح به منظور از بین بردن حماس، جنگ علیه غزه را پایان دهد، نخست وزیر اسراییل نخواهد بود.

اظهارات این مقام امنیتی بلندپایه رژیم اسراییل پس از آن مطرح شد که رادیو ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گزارش داد که لشکر 98 ارتش این رژیم پس از پایان عملیات خود از منطقه خان یونس عقب نشینی کرد.

به گزارش ایرنا رادیو ارتش رژیم صهیونیستی افزود: تیپ «ناحال» و لشکر 162 ارتش اسراییل با هدف جلوگیری از بازگشت فلسطینی ها (از جنوب نوار غزه) به شمال نوار غزه در داخل این منطقه باقی مانده است.

پایگاه خبری واللا رژیم صهیونیستی در این باره نوشت: باید اعتراف کنیم که پس از شکست در هفتم اکتبر (پانزدهم مهرماه)، علاوه براینکه نتوانسته ایم حماس را نابود کنیم بلکه این جنبش همچنان وجود دارد و تحت حمایت گسترده فلسطینیان ساکن کرانه باختری و نوار غزه به حملات خود ادامه می دهد.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 (24 نوامبر 2023) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسراییل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه 10 آذر (اول دسامبر 2023) آتش بس موقت به پایان رسید و رژیم اسراییل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت های سنگینی به ارتش رژیم صهیونیستی وارد کرده و تل آویو را در رسیدن به اهداف اعلام شده خود در جنگ علیه غزه ناکام گذاشته اند.

311311

نتانیاهو از سوی بن گویر تهدید شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو از سوی بن گویر تهدید شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو از سوی بن گویر تهدید شد"، کلیک کنید.