نسل بشر زودتر از تصور منقرض خواهد شد!

نسل بشر زودتر از تصور منقرض خواهد شد!

یک مطالعه جدید پیش بینی کرده که نسل بشر تا 250 میلیون سال دیگر منقرض خواهد شد، اما دانشمندان می گویند اگر همین حالا دست از سوزاندن سوخت های فسیلی برنداریم، این اتفاق زودتر رخ می دهد.

به گزارش آژیراک، به نقل از ایتنا، روزنامه انگلیسی دیلی میل به نقل از محققان دانشگاه بریستول نوشت شبیه سازی های رایانه ای نشان می دهد سیاره ما با انقراض دسته جمعی روبرو خواهد شد که همه پستانداران از جمله انسان ها را نابود می کند.

محققان می گویند هر شکل حیاتی که در آن زمان (پس از 250 میلیون سال) بر روی زمین زنده بماند، باید با دماهای بین 104 تا 158 درجه فارنهایت (40 تا 70 درجه سانتی گراد) کنار بیاید که این امر بعید به نظر می رسد.

اما محاسبات آنها گازهای گلخانه ای ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی و سایر منابع انسان ساخت را در نظر نمی گیرد، بنابراین زمان نابودی بشر احتمالا نزدیک تر است.

این اولین انقراض دسته جمعی از زمان انقراض دایناسورها در حدود 66 میلیون سال پیش خواهد بود.

دکتر الکساندر فارنسورث، محقق ارشد در دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه بریستول، این مطالعه جدید را رهبری کرده است.

فارنسورث گفت: پیش بینی ها برای آینده دور بسیار تیره و تار به نظر می رسد. سطوح دی اکسیدکربن می تواند دو برابر سطوح فعلی باشد. انسان ها به همراه گونه های دیگر به دلیل ناتوانی در دفع این گرما از طریق عرق کردن و خنک کردن بدنشان، خواهند مرد.

طبق گفته محققان، در عرض 250 میلیون سال، تمام قاره های زمین برای تشکیل یک قاره غول پیکر حرکت خواهند کرد.

همزمان، اقیانوس آرام بیشتر سطح زمین را پوشش خواهد داد.

محققان می گویند فرآیندهای زمین ساختی در پوسته زمین منجر به فوران های آتشفشانی بیشتری خواهد شد که انتشار عظیم دی اکسیدکربن به جو را به دنبال خواهد داشت و به گرمایش بیشتر سیاره می انجامد.

پروفسور بنجامین میلز از دانشگاه لیدز، نویسنده مشترک این مطالعه، گفت: البته این بر این فرض استوار است که انسان ها از سوزاندن سوخت های فسیلی دست می کشند، وگرنه ما این ارقام را در زمانی خیلی نزدیک تر خواهیم دید.

نتایج نشان می دهد که تنها 8 تا 16 درصد از مناطق خشکی برای زندگی پستانداران مناسب خواهد بود، اما احتمالا همه گونه های این جانوران منقرض خواهند شد.

فارنسورث گفت: ما نمی توانیم پیش بینی کنیم انسان ها چه مدت دوام می آورند، اما اگر فرض کنیم که برای مدت طولانی ادامه می دهیم، چنین جهان آینده ای برای ما ناخوشایند خواهد بود.

پایان خبر آژیراک

نسل بشر زودتر از تصور منقرض خواهد شد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نسل بشر زودتر از تصور منقرض خواهد شد!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نسل بشر زودتر از تصور منقرض خواهد شد!"، کلیک کنید.