نوبرانه میلیونی به بازار آمد!

نوبرانه میلیونی به بازار آمد!

به گزارش خبرگزاری آژیراک،این محصولات در بازار تجریش نرخ های بالاتری هم پیدا کرده اند؛ با این حال برای اینکه خریداری داشته باشند معمولاً در بسته های 100 گرمی عرضه می شوند. البته این روندی است که هر سال تکرار می شود و نهادهای ناظر هم اعتنای چندانی به آن ندارند.

امسال نیز به روال سال های گذشته میوه های نوبرانه تا پنج برابر قیمت مصوب نرخ گذاری شده اند. این در حالی است که بنا بر اعلام رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران، مغازه داران بر مبنای فاکتور رسمی تنها مجاز به لحاظ حداکثر 35 درصد سود هستند.

بر اساس اعلام اسدالله کارگر، قیمت هر کیلو چغاله بادام بین 500 هزار تا 800 هزارتومان و گوجه سبز 800 هزار تا 900 هزار تومان است.

به نقل از صراط نیوز،البته او بر این موضوع هم تاکید دارد که گوجه سبز چهار میلیون تومانی ارتباطی به فعالان رسمی و تولید داخلی ندارد و دوره گردها آن را به شکل قاچاق عرضه می کنند.

با این حال بررسی های میدانی نشان می دهد در بسیاری از مغازه های شمال تهران گوجه سبز با قیمت های بالای سه میلیون تومان به فروش می رسد.

فارغ از ضعف نظارتی سازمان تعزیرات و سایر نهادهای ذی صلاح، شاید محبوبیت بالای گوجه سبز و چغاله بادام در سوءاستفاده گران فروشان چندان بی تاثیر نباشد.

گذشته از این مساله، آن طور که کارشناسان می گویند، گوجه سبز در این مقطع از سال اصلاً میوه نیست و تفاوتی با سم ندارد. چراکه مغز آن هنوز تشکیل نشده و مصرف آن در این فصل سلامت افراد را به خطر می اندازد. قیمت گوجه سبز هر چقدر هم که باشد برای تولیدکننده و واسطه صرفه اقتصادی ندارد.

همچنین معمولاً از میانه اردیبهشت با افزایش عرضه و وفور گوجه سبز، قیمت آن در سطح خرده فروشی ها تا محدوده 100 هزار تومان کاهش می یابد.

در نهایت هم باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از شهروندان در حال حاضر به دنبال تامین کالاهای اساسی خود نظیر نان، برنج، گوشت، روغن و… هستند. از این رو کمتر کسی را می توان یافت که برای خرید گوجه سبز و چغاله بادام هزینه میلیونی کند.

220

نوبرانه میلیونی به بازار آمد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوبرانه میلیونی به بازار آمد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوبرانه میلیونی به بازار آمد!"، کلیک کنید.