نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما/ وقتی هوتن شکیبا مشهور نبود

نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما/ وقتی هوتن شکیبا مشهور نبود

شبکه های تلویزیون در روزهای آخر هفته، محصولات ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی فراوانی روی آنتن می برند که شامل چند فیلم اسکاری است.

به گزارش آژیراک، در جدول پخش دو روز آخر هفته شبکه های سیما، 35 فیلم سینمایی شامل عناوین شاخصی مثل «12 سال بردگی»، «مسیح دوست من است» و «داستان اسباب بازی 4» دیده می شود. فیلمسازان شاخصی از ایران و جهان مانند احمدرضا درویش و استنلی کوبریک نیز در این آخر هفته فیلم دارند.

در این آخر هفته، 8 فیلم ایرانی و 27 فیلم خارجی پخش می شود.

به مناسبت ولادت امام رضا(ع) فیلم های «اخت الرضا»، «کیمیا» و «کویر» در جدول پخش قرار گرفته است. شمار قابل توجهی از فیلم های این ایام نیز مضمونی استکبارستیزانه دارند که از جمله آن ها می توان به «مسیح دوست من است»، «غلاف تمام فلزی»، «بازی آخر»، «سازمان آلوده» و «اسرار رسمی» اشاره کرد. هردو انیمیشن بلند سینمایی که طی پنجشنبه و جمعه از شبکه کودک سیما پخش می شوند، مضمونی ضدصهیونیستی دارند.

حضور آثاری چون «مسیح دوست من است» (با نام اصلی «یهودا و مسیح سیاه)، «12 سال بردگی»، «غلاف تمام فلزی» و «داستان اسباب بازی 4» که در جوایز اسکار مورد توجه قرار گرفتند، جالب توجه است.

اگرچه طبق اعلام روابط عمومی معاونت سیما، شمار فیلم های جدید این آخر هفته، 6 فیلم است، اما در میان این آثار «اخت الرضا» و «دره انتقام» دیده می شوند که پیش از این روی آنتن رفته اند.

«فرشته محافظ» یکی از چهار فیلم جدید آخر هفته که پنج شنبه 27 اردیبهشت ماه ساعت 15:05 از شبکه سه سیما پخش شد، محصول 2021 تایوان است که با وجود جلب توجه نسبی جشنواره فیلم اسب طلایی به عنوان مهمترین جشنواره سینمایی این کشور، یک شکست شدید تجاری محسوب می شود. این فیلم در ژانر اکشن مسابقه ای، با داشتن بودجه 300 میلیون دلار جدید تایوان، تنها 31 میلیون دلار جدید فروخت.

تله فیلم «نامیرا» دیگر عنوان جدید هفته که قرار بود بعد از گذشت هشت سال از تولید، 14 اردیبهشت ماه برای نخستین بار پخش شود، اما به دلایلی نامعلوم روی آنتن نرفت، یک بار دیگر در جدول پخش قرار گرفته و قرار است جمعه 28 اردیبهشت ماه ساعت 14:20 روی آنتن شبکه سه سیما برود.

فیلم «پسران ماجراجو» از دیگر آثار جدید این آخر هفته، محصول 2020 ایرلند است که در جشنواره فیلم گالوی اصلی ترین جشنواره سینمایی این کشور حضور داشته است. این کمدی درام کم هزینه جمع وجور، راوی رابطه یک دایی و خواهرزاده است که به ناچار، باید به سفری کاری بروند. «پسران ماجراجو» که نخستین فیلم دیو مینوگ کارگردان آن است، جمعه 28 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

یکی از فیلم های جالب توجه این آخر هفته، تله فیلم «کویر» محصول صداوسیمای خراسان رضوی است که در سال 1390 به تولید رسیده و جمعه، 28 اردیبهشت ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن خواهد رفت. در یکی از قصه های این فیلم، هوتن شکیبا هنرپیشه جوان که در آن زمان چندان شناخته شده نبود و هنوز در «لیسانسه ها» بازی نکرده بود، ایفای نقش می کند.

«چی دا» به کارگردانی زنده یاد شهرام عبدلی که یکی از دو فیلم با بازی این سینماگر فقید در آخر هفته تلویزیون است و روز چهارشنبه 26 اردیبهشت از شبکه امید پخش شد، از آخرین آثار زنده یاد عبدلی به شمار می رود. اوایل اسفند 1401 و حدود یک ماه بعد از آن که این فیلم آماده نمایش شد، شهرام عبدلی کارگردان و بازیگر نقش اصلی آن درگذشت.

پایان خبر آژیراک 

نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما/ وقتی هوتن شکیبا مشهور نبود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما/ وقتی هوتن شکیبا مشهور نبود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاهی به فیلم های آخر هفته سیما/ وقتی هوتن شکیبا مشهور نبود"، کلیک کنید.