نیروهای مسلح برای حفظ سانتی متری از ایران با کسی تعارف ندارند

نیروهای مسلح برای حفظ سانتی متری از ایران با کسی تعارف ندارند

آژیراک/البرز امام جمعه کرج گفت: امروز به فضل الهی اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با چشم بینا و قدرت تمام از کیان نظام اسلام در مرزها و جلوتر از مرزها دفاع می کنند و بر حفظ سانتی متری از ایران باکسی تعارف ندارند؛ و این را دشمنان زبون ما به خصوص رژیم جعلی و در حال اضمحلال صهیونیستی خوب فهمیده اند.

به گزارش آژیراک، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه 24 فروردین کرج با اشاره به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و روز نیروی زمینی، گفت: این روز را به دلاورمردان غیور ارتش تبریک عرض می کنیم. منافقین و کمونیست ها بعد از پیروزی انقلاب دایم از انحلال ارتش می گفتند. ریشه اش هم بعد از 19 بهمن و حرکت بسیار مهم همافران نیروی هوایی ارتشیان که به مردم پیوستند بود. بعد از پیروزی انقلاب، درگیری و ناآرامی ها شروع شد. اولین درگیری در منطقه ترکمن صحرا، نزدیک مرز شوروی سابق توسط گروهک های چپ باهدف خودمختاری منطقه آغاز شد بعد کردستان و آذربایجان غربی و همه را ارتش کنترل کرد و درعین حال دشمن هم زمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور راه انداخته بود و می گفتند ارتش ضد مردمی و عامل امپریالیسم است و باید منحل شود و جایش یک ارتش خلقی یا بی طبقه توحیدی بیاید.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه با بیان اینکه دوقطبی حامیان ارتش و ضد ارتش در حال شکل گیری بود که حضرت امام با آن بصیرت الهی دو ماه بعد از پیروزی انقلاب با نام گذاری 29 فروردین به نام روز ارتش در پیامی از ارتش به عنوان ارتش اسلامی و ارتشیان را فرزندان انقلاب و مردم نام برد و توطیه را در نطفه خفه کرد، گفت: امام به ارتش اعتماد کرد و ارتش هم پاسخ اعتماد را به خوبی داد؛ و از ارتشی که امام حفظ کرد افسران مومن و متعهدی وظیفه بازسازی ارتش نوپای اسلامی را به عهده گرفتند؛ صیاد شیرازی که شهید چمران به اقتدای به او افتخار می کرد؛ شهید شیرودی که حضرت آقا سال 59 او را مالک اشتر خواند. در هرجای ایران از همان روزهای اول انقلاب تحرکی پیدا می شد ارتش به همراه مردم از کیان اسلام و انقلاب دفاع کردند. اولین شهید هم سپهبد قرنی بود که دادند. امروز ارتش ایران بی نظیرترین ارتش دنیا از جهت تعهد، وظیفه شناسی، اعتقاد به ارزش ها و آرمان های الهی و انسانی، توانمندی و اقتدار و مردمی بودن است.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش، مسیولیت سنگین دفاع از تمامیت ارضی کشور را بر عهده دارد و در تمام ماموریت های داخلی و برون مرزی درخشیده به خصوص هوانیروز که در بحث امداد و نجات در حوادث مختلف به صورت نیروی واکنش سریع جلودار بوده و به مردم آرامش داده است. مثلاً در جریان شیوع بیماری کرونا رکورد جهانی برای خود کسب کرد که نقاهتگاهی دو هزار تخته را 48 ساعته برپا کرد.

وی در ادامه بابیان اینکه متاسفانه شناخت از ارتش کم است؛ بخصوص شهدای شاخص و والامقامی که در راه اعتلای اسلام و انقلاب داده اند، گفت: مثلاً سرلشکر ایرج رستمی یار همراه شهید چمران که چمران برایش نوشت: «هر وقت به تو فکر می کنم از شدت شوق قلبم می لرزد و اشک به چشمانم حلقه می زند». اگر کسی ارزش شهید چمران را بداند این حرف ها برایش ارزش پیدا می کند. این را کسی دارد می گوید که در قله است.

خطیب نماز جمعه کرج افزود: یا راجع به بنیان گذار سپاه و جانشین سپاه، شهید کلاهدوز آشنایی شما چقدر است. شهید حسین لشکری را قبلاً هم عرض کردم 18 سال اسیر بود که 15 سال آن را انفرادی بود. روزی که به اسارت رفت دخترش چهارماهه بود و هنگامی که با جانبازی 70 درصد به بالا برگشت دخترش سال اول دانشگاه بود. او آیت صبر و مقاومت بود و بدین جهت از سوی رهبر انقلاب اسلامی سید الاسرا نام گرفت. یا سرلشکر موسی نامجو، آن افسر مومن و انقلابی از دانشگاه افسری ارتش قرارگاهی برای تربیت نیروهای انقلابی ساخت؛ و ده ها و صدها افسر گمنام که نامشان بر تارک این نیرو می درخشد.

وی در ادامه بابیان اینکه امروز زبان دنیا، زورگویی و ظلم است و برای سود بیشتر چه جنایاتی که مرتکب نمی شوند، گفت: همه ستم هایشان را با اسم های قشنگ انجام می دهند. به اسم صلح طلبی جنگ افروزی می کنند. همه حقوق انسان ها را بانام حقوق بشر از بین می برند. سازمان های تروریستی درست می کنند و مهم ترین و بزرگ ترین ترورها را در جهان انجام می دهند. در تعامل با این دنیا باید به دستور قرآن عمل کرد که فرمود: «واعدوا لهم مستطعتم بالقوه ترهبون به عدو الله». باید جوری قوی شد که بترسند فکر کنند حتی که اقدامی داشته باشند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری از بیانات خود با تاکید بر اینکه مسیله عفاف و حجاب جدی است و باید بیشتر به آن توجه کرد، گفت: باغی را که ممکن است عده ای جولانگاه دهن کجی به قانون بکنند، ضمن این که دستگاه های مربوطه حفظ و صیانت می کنند، خودتان پر کنید. به خاطر خدا بروید حتی اگر سختتان است. امروز جهاد بانوان عفیفه استان در حفظ و ارزش گذاری به حجاب، حضور در باغ لاله هاست. صرف بودن و حضور شما نهی ازمنکر است. احتیاج به کار دیگری نیست. تذکر لسانی هم لازم نیست.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با تاکید بر اینکه برگزارکنندگان هم پیوست فرهنگی داشته باشند، گفت: مسیولین برگزارکننده اجازه تخطی از اصول و مبانی شرعی و قانونی را ندارند. بعضی ها آنجا بی تفاوت اند؛ هم شرع است هم قانون. حضرت آقا هم که اخیراً کامل بیان فرمودند. اگر برگزارکنندگان توان اداره شرعی و رعایت مسایل قانونی را ندارند تعطیلش کنند؛ هیچ تعارف ندارد. مگر اینکه تمام موازین شرعی و قانونی در آن رعایت شود. دوستان متصدی، محیط را باید طوری فراهم کنند که همه اقشار با انواع آرامش، آرامش صوتی، آرامش تصویری، آرامش اخلاقی بتوانند از آن فضا بهره ببرند.

وی در پایان تصریح کرد: سال گذشته طرحی را دادیم الحمدلله برگزار شد؛ خوب هم برگزار شد همه هم فی الجمله راضی بودند؛ همین را ادامه دهند. ولی بزنگاه کار حضور خود مردم است. خواهران به خصوصه با بچه هایشان با حجابشان خانوادگی کلاً بروید در آنجا حاضر باشید.

پایان خبر آژیراک

نیروهای مسلح برای حفظ سانتی متری از ایران با کسی تعارف ندارند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیروهای مسلح برای حفظ سانتی متری از ایران با کسی تعارف ندارند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیروهای مسلح برای حفظ سانتی متری از ایران با کسی تعارف ندارند"، کلیک کنید.